Sklep
Zobacz jak przebiega Tydzień Bezpieczeństwa w branży budowlanej wśród firmy tworzących Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Skanska organizując taki tydzień zapewnia wiele atrakcji swoim pracownikom i współpracownikom. Poznaj pomysły na zorganizowanie takiego tygodnia i na zmobilizowanie pracowników. Możesz wypróbować je w swojej firmie. Takie działania poprawiają i budują kulturę bezpieczeństwa, wpływają też na zmniejszenie wypadków przy pracy.
Upadki, zranienia, omdlenia. Poszkodowani z licznymi obrażeniami ciała. To wypadki, jakie mogą się wydarzyć na budowie. Co wtedy robić? Jak udzielić pomocy rannym, zachowując zimną krew i trzeźwe myślenie? Takie symulacje zdarzeń wypadkowych z wykorzystaniem aktorów oraz scenografii symulującej miejsce zdarzenia odbyło się na budowie Skanska Green2Day we Wrocławiu, w ramach kolejnej edycji Tygodnia Bezpieczeństwa.
1 marca br. do Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie dołączyły kolejne firmy Rembor General Sp. z o.o. Sp. k. oraz Polskie Zrzeszenie Wykonawców Fundamentów Specjalnych. Głównymi priorytetami Porozumienia są poprawa bezpieczeństwa na polskich budowach oraz wyeliminowanie wypadków, w szczególności ze skutkiem śmiertelnym. Coraz więcej firm budowlanych gotowych jest dążyć do tych priorytetów i stawia je sobie z główne cele biznesowe.
Bezpieczeństwo pracy, wymiana dobrych praktyk, współpraca – to główne cele i założenia, które połączyły sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa Pracy w Bydgoszczy. Dziesięć firm budowlanych z województwa kujawsko-pomorskiego – w tym bydgoski oddział Skanska – już od ponad 2 lat propagują kulturę bezpieczeństwa na budowach. Porozumienie działa pod patronatem OIP w Bydgoszczy.
Budownictwo jest branżą, która przoduje w niechlubnej statystyce wypadków w pracy. Niestety, wypadkom ulegają nie tylko ‘budowlańcy’. Zdarza się, że wskutek źle zabezpieczonego placu budowy obrażenia odnoszą także przechodnie czy kierowcy. Zobacz, jak SKANSKA rozwiązuje kwestie bezpieczeństwa podczas prowadzenia robót drogowych pod ruchem.
Poczucie bezpieczeństwa, nawet najbardziej usprawiedliwione, jest złym doradcą – mawiał Joseph Conrad. Dlatego przystępując do wszelkich prac na budowie, należy pamiętać o zapewnieniu odpowiednich środków ostrożności. Z tego powodu Skanska po raz drugi w tym roku organizuje Dzień Bezpieczeństwa – autorską inicjatywę, mającą na celu edukację pracowników na budowach w całej Polsce. Tematem przewodnim dzisiejszych warsztatów będzie organizacja placu budowy.
25 kwietnia rozpoczęła się w Polsce wspólna akcja 10 firm budowlanych tworzących Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. W tym roku Tydzień Bezpieczeństwa odbywa się pod hasłem „Zaplanuj swój dzień!”. W ramach inicjatywy przez tydzień na budowach i w biurach w całym kraju odbywać się będą pokazy, wykłady na temat bezpieczeństwa, m.in. szkolenie antyterrorystyczne. Zobacz co planuje SKANSKA.
25 kwietnia 2016 r. startuje trzecia edycja największej ogólnopolskiej akcji na rzecz bezpieczeństwa w budownictwie – Tydzień Bezpieczeństwa 2016. W dniach 25-29 kwietnia br. na budowach Mostostalu Warszawa odbędzie się wiele interesujących aktywności. Celem inicjatywy jest pobudzenie umysły do myślenia. Zobacz, co się wydarzy na budowach Mostostalu Warszawa w tym roku. Poznaj dobre pomysły.
Co roku branża budowlana odnotowuje ponad 6000 wypadków przy pracy. Według statystyk najwięcej jest upadków z wysokości. Wychodząc naprzeciw tym zagrożeniom Mostostal Warszawa opracował Projekt „Innowacyjnej Bariery”, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracowników budowlanych. Dziś Mostostal dzieli się z nami swoim rozwiązaniem. Poznaj sposób na zmniejszenie wypadków przy pracy na budowie.
Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa – to od nich w ostatnim czasie dzieci ze Szkół Podstawowych w Gdańsku dowiedziały się, dlaczego warto nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy. Organizatorem akcji edukacyjnej „Bezpieczni w pobliżu budowy”, promującej umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w pobliżu budowy, jest firma Skanska.
Ponad 30 tysięcy pracowników z całej Polski wzięło udział w Tygodniu Bezpieczeństwa 2015, zorganizowanym przez dziesięć największych firm budowlanych w kraju. W ramach akcji Mostostal Warszawa przeprowadził cykl szkoleń i warsztatów edukacyjnych skierowany do pracowników własnych i podwykonawców. Zobacz, co działo się podczas tego tygodnia i jak można zorganizować takie przedsięwzięcie.
Agata FalęckaRzecznik Prasowy
Mostostal Warszawa, jako jeden z członków-założycieli stowarzyszenia „Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie” po raz kolejny organizuje ogólnopolską akcję społeczną „Tydzień Bezpieczeństwa na polskich budowach”. Tegoroczny edycja odbędzie się w dniach 18 – 24 maja 2015 roku. Wszystko po to, aby podnosić bezpieczeństwo i eliminować wypadki śmiertelne na budowach w kraju.
Agata FalęckaRzecznik PrasowyMostostal Warszawa S.A
Branża budowlana to jedna z najbardziej wypadkowych branż. Wypadkom na budowach ulegają pracownicy zatrudnieni na różnych stanowiskach. W prezentacji „Wypadki przy pracy na budowie” znajdziesz opisy przykładowych zdarzenia jakim mogą ulec pracownicy na budowach różnych profesji, przykłady potencjalnych przyczyn wypadków oraz wskazówki jak eliminować potencjalne zagrożenia wypadkowe na budowie.
Gotowa do pobrania w formie PDF i wykorzystania podczas szkolenia bhp prezentacja
W dniach 18-24 maja 2015 r. organizowany będzie przez sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie Tydzień Bezpieczeństwa. Jest to już druga edycja tego wydarzenia. W tym czasie staramy nie pokazywać BHP przez pryzmat wypadków lecz uczynić z niego święto będące uhonorowaniem całorocznej pracy prowadzącej do bezpieczeństwa na budowach – mówi Michał WasilewskiKoordynator
Od 29 stycznia do 1 lutego w Poznaniu odbywały się Międzynarodowe Targi Budownictwa „BUDMA 2013”. Wśród imprez towarzyszących była m.in. konferencja „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie - profesjonalizm na budowie” przygotowana przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu we współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Rusztowań.
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone