Sklep
W dniach 8-14 maja 2017 r. na budowach w całej Polsce odbywa się IV już edycja Tygodnia Bezpieczeństwa. Organizatorem akcji jest Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie - nieformalne zrzeszenie największych, wiodących na polskim rynku firm generalnego wykonawstwa, zawiązane w 2010 roku. Jego podstawowym celem jest wyeliminowanie wypadków śmiertelnych oraz poprawę bezpieczeństwa na polskich budowach. Dowiedź się, jakie w tym roku zaplanowano atrakcje na budowach Warbudu.
Co roku branża budowlana odnotowuje ponad 6000 wypadków przy pracy. Według statystyk najwięcej jest upadków z wysokości. Wychodząc naprzeciw tym zagrożeniom Mostostal Warszawa opracował Projekt „Innowacyjnej Bariery”, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracowników budowlanych. Dziś Mostostal dzieli się z nami swoim rozwiązaniem. Poznaj sposób na zmniejszenie wypadków przy pracy na budowie.
Prace na wysokości stanowią bardzo duże zagrożenie i ryzyko wypadków, a co się z tym wiąże – ciężkie uszkodzenia ciała, nawet śmierć poszkodowanego. Dlatego planując je, należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenia pracowników przed upadkiem oraz na ogólne zasady bhp dotyczących tych prac. Ten artykuł zawiera zbiór najważniejszych zasad oraz reguł przy organizacji oraz wykonywaniu prac na wysokości.
Waldemar Kluchaspecjalista ds. bhp.
Ten artykuł pozwoli Ci:
Choć liczba pracowników, którzy ulegli wypadkowi śmiertelnemu lub wypadkowi przy pracy w budownictwie spada, to branża ta nadal jest jedną z najbardziej wypadkowych. Zatem szukanie i wprowadzanie nowych metod uświadamiania pracownikom budownictwa zagrożeń wypadkowych i ich eliminowanie jest konieczne. Nad tym właśnie 27 listopada 2014 r. debatowali członkowie Rady Głównego Inspektora Pracy do Spraw Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie.
4 kwietnia w siedzibie UDT obradowali członkowie Rady Głównego Inspektora Pracy do Spraw Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie oraz Zespołu Trójstronnego do Spraw Budownictwa i Gospodarki Komunalnej przy ministrze transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Tematem były zmiany w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych.
Marcin Papierz
14 lipca 2011 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o redukcji niektórych obowiązków dla obywateli i przedsiębiorców, przedłożony przez ministra gospodarki. Projekt ustawy zawiera przepisy, które przyczynią się głównie do usunięcia barier prawnych oraz redukcji niektórych uciążliwych i kosztownych obowiązków administracyjnych nakładanych na firmy i obywateli. Jest to tzw. druga ustawa deregulacyjna wprowadzająca dalsze ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej.
Marcin PapierzRedaktorPortalBHP.pl
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone