Sklep
Załadunek i rozładunek to kluczowe etapy w logistyce i transporcie. W idealnych warunkach proces ten przebiega z wykorzystaniem rampy załadunkowej, co minimalizuje ryzyko i zwiększa efektywność. Jednak w wielu przypadkach rampy są niedostępne, co stawia pracowników przed dodatkowymi wyzwaniami. Brak rampy może prowadzić do zwiększenia ryzyka urazów, uszkodzenia ładunku, a nawet przestojów w pracy. W artykule analizujemy najczęstsze problemy związane z załadunkiem i rozładunkiem bez rampy oraz proponujemy rozwiązania, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort pracy.
Karolina Walas
Jakie czynniki niebezpieczne, szkodliwe i uciążliwe należałoby ująć w skierowaniu na badania okresowe pracownika warsztatu samochodowego? Niestety w warsztacie nie wykonano pomiarów środowiska pracy.
Główny specjalista ds. BHP
12 maja 2022 r. odbędzie się bezpłatne e-szkolenie w zakresie czasu pracy kierowców i zmian w przepisach transportowych. Aktualna sytuacja epidemiologiczna oraz wojną na Ukrainie szczególnie mocno wpływa na bezpieczeństwo pracy kierowców. Warto więc być na bieżąco z najnowszymi zmianami prawnymi dotyczącymi prac transportowych.
Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zastosowanie odpowiednich środków ochrony, aby zabezpieczyć swoich pracowników przed zakażeniem. Są jednak branże, w których jest to zadanie niezmiernie trudne. Jedną z takich branż jest zapewne transport publiczny. Zbiorowy przewóz ludzi oznacza wysokie ryzyko zarażenia. Zobacz, jak Koleje Mazowieckie dbają o bezpieczeństwo pracowników i podróżnych w czasie epidemii koronawirusa.
Magdalena Pokrzycka-Walczak
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone