Sklep
Dział kadr zgłosił się, że brakuje mu zaświadczeń o odbyciu szkoleń wstępnych BHP (BHP + instruktaż stanowiskowy). Braki te sięgają 2, 10 a nawet 15 lat wstecz. W jaki sposób mogę teraz ja uzupełnić te braki, jeśli pracuję krócej? Czy tych pracowników należy faktycznie jeszcze raz przeszkolić? Czy wystarczy sporządzić potrzebą dokumentację? Czy na podstawie list obecności (część się zachowała) mogę wystawić zaświadczenia jeszcze raz, albo czy mogą to być duplikaty tych zaświadczeń? Co, jeśli część przełożonych tych pracowników nie pracuje? Kto może podpisać się w instruktażu stanowiskowym?
Mariusz ForemniakGł. Specjalista ds. bhp, prawnik, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp.
Niedawno objąłem obowiązki BHp-owca w firmie. Poprzednik nie prowadził zbyt starannie dokumentacji dotyczącej szkoleń oraz wypadków. Nie znalazłem żadnego rejestru wypadków przy pracy, tylko kilka protokołów oraz kart. W związku z brakiem ewidencji w rejestrze nie wiem czy posiadane przeze mnie protokoły/karty są wszystkimi zapisami zdarzeń wypadkowych w firmie. Czy wobec tego mogę zacząć prowadzić swoją dokumentację wypadkową tzn. przygotować swój nowy rejestr , rozpoczynając numeracje protokołów od zdarzeń które ja będę prowadził?
Jan Pióro,specjalista w zakresie prawa pracy, biegły sądowy w dziedzinie bhpprzy Sądzie Okręgowym w Warszawie
Jestem od niedawna zatrudniony w firmie jako służba bhp. Poprzedni bhp-owiec zaniedbał temat wypadków i dokumentacji powypadkowej. Stary bhp-owiec przekazał niekompletną dokumentację tj. brak rejestru wypadków za 2014 rok oraz protokołów z tego roku itd. A za rok 2012/2013 był prowadzony rejestr wypadków, ale brakuje protokołów wypadków. Co powinienem zrobić jako służba bhp zatrudniona od niedawana? Czy mogę odtworzyć zaległą dokumentację i w jaki sposób to zrobić?
Jan Pióro specjalista w zakresie prawa pracy, biegły sądowy w dziedzinie bhp przy Sądzie Okręgowym w Warszawie
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone