Sklep
26 września mają wejść w życie przepisy nowego rozporządzenia Ministra Energii z 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych. Zastanówmy się zatem, jak należy postąpić w sytuacji gdy pod jednym fizycznym adresem mają zarejestrowaną i prowadzą działalność gospodarczą różne podmioty gospodarcze, powiązane (lub nie) ze sobą kapitałowo. Jak wówczas realizować obowiązki wynikające z nowych przepisów?
Sebastian Kryczka
prawnik, ekspert prawa pracy oraz kontroli jego przestrzegania
Z tego testu dowiesz się :
Czy świadectwo kwalifikacyjne pracownika w grupie I (energetyka) na stanowisku eksploatacji E i D w zakresie obsługi i prac kontrolno-pomiarowych jest terminowe?
Lesław Zieliński były główny inżynier zarządzania bezpieczeństwem pracy, rejestrowany audytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Od 24 października wejdą w życie nowe regulacje w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych. Zgodnie z nimi, niebezpieczne prace eksploatacyjne w energetyce mają być prowadzone według jednoznacznie określonej kolejności. Przepisy te porządkują i dookreślają więcej szczegółowych wymagań bhp odnoszących się do niebezpiecznych energetycznych prac eksploatacyjnych.
Dnia 24 października 2013 r. wejdzie w życie nowe rozporządzenie ministra gospodarki w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych. Nakłada ono na firmy nowe obowiązki, szczególnie na te, w których system oceny ryzyka nie działa prawidłowo. O szczegółach dotyczących wprowadzenia nowych przepisów rozmawiamy z Lesławem Zielińskim – byłym głównym inżynierem zarządzania bezpieczeństwem pracy, rejestrowanym audytorem pomocniczym SZBP wg ISRS (International Safety Rating System).
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone