Sklep
Fachowe postępowanie z materiałami niebezpiecznymi w zakładzie pracy jest na równi z przepisowym ich składowaniem ważnym czynnikiem bezpieczeństwa ludzi i materiałów. Mając to na uwadze firma DENIOS wprowadza na rynek nowy dźwignik do beczek. Jego atutem nie jest tylko zgodne z aktualnymi wymogami wyposażenie bezpieczeństwa. Dźwignik do beczek Secu Ex został specjalnie zaprojektowany do strefy zagrożenia wybuchem, toteż w wersji seryjnej jest zgodny z ATEX.
Około ośmiu na dziesięć zakładów produkcyjnych w Polsce stosuje w codziennej pracy materiały niebezpieczne, albo je wytwarza. Co jest potrzebne, aby przy posługiwaniu się takimi materiałami i ich składowaniu zagwarantować maksimum bezpieczeństwa? Jak bezpiecznie ulokować te substancje zgodnie z aktualnymi przepisami? Na pytania te klienci DENIOS znajdą odpowiedzi w świeżo wydrukowanym katalogu jesiennym 2015.
Składujesz beczki z materiałami niebezpiecznymi dla wód lub ciecze zapalne, musisz zadbać o bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i środowiska. Idealnym sposobem na zabezpieczenie beczek są dostępne na polskim rynku wanny wychwytowe firmy DENIOS zapewniają niezawodną ochronę w każdej sytuacji. Poznaj najnowszy produkt, który pomoże zabezpieczyć Ci składowane materiały przed wyciekiem.
Na naszym rynku pojawiły się nowe innowacyjne szafy do przechowywania materiałów niebezpiecznych. Dzięki zastosowanym nowoczesnym rozwiązaniom są wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu i trwałe. Nowa konstrukcja i atrakcyjny wygląd sprawiają, że są one jeszcze lepiej przystosowane do stałego składowania cieczy palnych w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.
Firma DENIOS opracował i wprowadziła na rynek nową, niedrogą wannę wychwytową SmartSafe do bezpiecznego składowania materiałów niebezpiecznych. Teraz składowanie materiałów niebezpiecznych dla wód i cieczy palnych może być nie tylko proste, oszczędne ale i przyjazne środowisku naturalnemu. Wanna sprawdzi się w każdej firmie, w której stosowane są materiały niebezpieczne.
Niezależnie od profilu działalności gospodarczej w wielu zakładach pracy stosuje się substancje chemiczne niebezpieczne i szkodliwe, które gdzieś trzeba przetrzymywać, składować. Takie materiały w czasie magazynowania mogą być niebezpieczne i stwarzać zagrożenia dla zdrowia lub życia człowieka bądź zagrożenie pożarowo-wybuchowe. Zagrożone może być również środowiska. Tak, więc aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i środowisku naturalnemu trzeba przechowywać niebezpieczne materiały chemiczne w odpowiednio dostosowanych do tego pomieszczeniach. Wymagania wobec takich pomieszczeń są rygorystyczne i ściśle określone.
Przedsiębiorcy magazynujący materiały niebezpieczne zobowiązani są do przestrzegania przepisów krajowych oraz dyrektyw unijnych, w tym przede wszystkim RoHS, REACH oraz GHS. Jak zauważają eksperci, regulacje wskazują, które substancje muszą być przechowywane w sposób bezpieczny, pomijają jednak kwestie dotyczące samych sposobów ich składowania.
Z dniem 15 marca 2011 r. zaczyna obowiązywać nowe rozporządzenie Ministra Gospodarki z 18 lutego 2011 r. w sprawie sposobu prowadzenia prac z użyciem materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego oraz podczas oczyszczania terenów (Dz.U. nr 42 poz. 216).
Zakład świadczy usługi magazynowe. Czy istnieją przepisy określające zasady bezpiecznego składowania i przechowania akumulatorów, (ogniw), naładowanych, zalanych elektrolitem?
Mariusz ForemniakSpecjalista ds. BHP, wykładowca zagadnień prawnej ochrony pracy
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone