Sklep
Strażak OSP podczas pożaru budynku podtruł się gazami pożarowymi. Miał zawroty głowy, nudności itp. i w związku z powyższym został zabrany do szpitala. Po badaniach na SOR nie wymagał hospitalizacji. W dokumentacji medycznej, wydanej przez SOR szpitala, nie ma mowy o urazie oraz nie stwierdzono negatywnego wpływu na jego zdrowie. Czy w tym przypadku mamy do czynienia z urazem?
Ewa Krause
ekspert zagadnień bhp w prawie pracy, właścicielka firmy doradczej „Krause Consulting”
Pracownik zatrudniony na stanowisku administracyjno-biurowym w godzinach pracy brał udział w akcji ratowniczej (jest strażakiem ochotnikiem) i uległ wypadkowi. Czy mógł brać udział w takiej akcji jeśli w tym momencie był w pracy? Czy pracodawca w takiej sytuacji ma obowiązek sporządzić protokół powypadkowy?
Sebastian Kryczka
Prawnik, ekspert prawa pracy
Czy sporządza się Statystyczną Kartę Wypadku po wypadku strażaka OSP? Po zgłoszeniu zdarzenia został powołany zespół powypadkowy i sporządzony został protokół powypadkowy. Strażak ochotnik nie jest naszym pracownikiem.
Jeden z członków OSP podczas zawodów strażackich (biegu w sztafecie) upadł na kolano i doznał urazu. Jak wygląda sprawa odszkodowania?
Tomasz Zwolak prawnik, specjalista w zakresie prawa pracy
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone