Sklep
Czy odbojniki w regałach wysokiego składowania muszą być na całym ciągu regałów czy tylko na szczytach? Regał ma 25 metrów długości i zabezpieczony jest odbojnikami na początku oraz na końcu regału.
Lesław Zielińskibyły główny inżynier zarządzaniabezpieczeństwem pracy, rejestrowanyaudytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Stal już nie chroni amerykańskich lotniskowców – jej miejsce zajęły tworzywa polimerowe. Materiał ten wytrzyma więcej niż najlepsza jakościowo stal, a w dodatku tworzywo jest kilkukrotnie lżejsze. Skoro tworzywa polimerowe sprawdzają się jako pancerz lotniskowca wartego kilka miliardów dolarów, czy sprawdzą się również w BHP? Zobacz, gdzie ma zastosowanie ten materiał.
Czy w magazynie wysokiego składowania trzeba stosować odbojniki zabezpieczające przed uderzeniem wózka z napędem silnikowym w regał?
Jan M. Pióro specjalista w zakresie prawa pracy,biegły sądowy w dziedzinie bhp przy Sądzie Okręgowym w Warszawie
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone