Sklep
Czy gdy na terenie zakładu pojawi się osoba zakażona wirusem Sars-Cov2, to czy sprzątaczka może zdezynfekować pomieszczenie i powierzchnie, w których przebywała owa osoba? Zachowując przy tym środki ostrożności oraz stosując przydzielone środki ochrony indywidualnej.
Halina Góralska
Pryśnij-przetrzyj w pośpiechu nie jest najlepszym pomysłem. Środek musi mieć czas. Jak dobrać metodę? Która sprawdza się w pomieszczeniach, a która na zewnątrz? Jak w czasach zwiększającego się zapotrzebowania dezynfekować bezpiecznie i sprawnie? O dezynfekcji rozmawiamy z Grzegorzem Smereką, wiceprezesem zarządu spółki Impel Systemi dyrektorem grupy produktowej Cleaning w Grupie Impel.
W czasie epidemii i szerzeniu się zakażeń SARS-CoV-2, procedurę dezynfekcji pomieszczeń pracy ozonem uważa za akceptowalną. CIOP rekomenduje ozonowanie jako jedną z metod dezynfekcji pomieszczeń. Warunkiem jest jednak rygorystyczna kontrola i nadzór nad przebiegiem tego procesu. Koniczne jest stworzenie odpowiednich procedur bhp ozonowania pomieszczeń i samochodów. Taką przykładową procedurę przygotował ekspert Portalu BHP.
Zgodnie z komunikatem CIOP metoda ozonowania może być rekomendowana jako jedna z metod dezynfekcji pomieszczeń. Jednak aby można ją było wykonywać zakupionym na potrzeby firmy sprzętem, konieczne jest opracowanie procedury ozonowania pomieszczeń pracy oraz samochodów, jak również sporządzenie instrukcji bhp przy obsłudze ozonatora. Sprawdź, jak opracować taki materiał, zobacz jego wzór.
Sylwester Bryłka
Informacje zawarte w tym artykule pozwolą Ci:
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone