Sklep
Pracownicy budowy narażeni są na zwiększone ryzyko porażenia prądem, z uwagi na warunki środowiska pracy. Należy zatem zadbać o odpowiednie ograniczenie tego ryzyka. W tym celu konieczne jest zwrócenie uwagi na właściwą ochronię przeciwporażeniową. Oto kilak wskazówek, jak powinna wyglądać prawidłowa ochrona przeciwporażeniowa na placu budowy. Dzięki nim sprawdzisz jakość ochrony przeciwporażeniowej na Twoim placu budowy i zmniejszysz ryzyko wypadku przy pracy.
Zygmunt Wieczorekspecjalista ds. analiz i prewencjizagrożeń zawodowych
Informacje zawarte w tym tekście pozwolą Ci
zwiększyć bezpieczeństwo pracy pracowników budowy
ograniczyć ryzyko zawodowe na stanowisku pracownika budowlanego
sprawdzić prawidłowość zastosowanych ochron przeciwpożarowych na placu budowy
Pracownik włącza czajnik elektryczny, ten nie działa, chwyta za wtyczkę przewodu zasilającego wetkniętą do gniazdka i zostaje porażony prądem. Scenariusz z życia wzięty. To również scenariusz filmu o udzielaniu pierwszej pomocy osobie porażonej prądem. Ten materiał filmowy przygotowany z udziałem specjalistów medycyny ratunkowej zawiera wskazówki, jak pomóc, uratować życie osobie porażonej prądem.
Komisja Europejska upubliczniła wykaz niebezpiecznych produktów – adapterów do prądu oraz ładowarek sieciowych, których użytkowanie może powodować zagrożenie dla życia i zdrowia konsumentów.
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone