Sklep
Fizjoterapeuci w swoje pracy obsługują wiele specjalistycznych urządzeń. Urządzenia te choć mają właściwości i zadania lecznicze mogą być również źródłem wielu zagrożeń. Przykładem takich zabiegów z wykorzystaniem urządzeń, których działanie może być niebezpieczne dla samego fizjoterapeuty są np. diatermia, magnetoterapia, krioterapia czy laseroterapia. Sprawdź zatem, na jakie zagrożenia mogą być narażeni fizjoterapeuci obsługujący specjalistyczne aparaty do zabiegów leczniczych i jak ich chronić.
Waldemar Klucha
specjalista ds. bezpieczeństwa pracy
Informacje zawarte w tym artykule ułatwią Ci:
Z uwagi na coraz większe zastosowanie we współczesnej medycynie fizjoterapii i coraz większe zapotrzebowanie na pracę specjalistów fizjoterapeutów trzeba zwrócić uwagę na bezpieczne warunki pracy tych pracowników. Mając to na uwadze prezentujemy 7 podstawowych zasad bezpiecznej pracy przy wykonywaniu zabiegów z zastosowaniem promieniowania nadfioletowego (UV) i nielaserowego podczerwonego (IR).
Grażyna Jarosiewicz ekspert ds. technicznego bezpieczeństwa pracy
W tym artykule wskazujemy:
Czy praca na stanowisku fizjoterapeuty obsługującego urządzenia wytwarzające pole elektromagnetyczne w latach od 1990 r. do 2001 r. może być uznana za pracę w szczególnych warunkach?
Jan Pióro specjalista w zakresie prawa pracy, biegły sądowy w dziedzinie bhp przy Sądzie Okręgowym w Warszawie
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone