Sklep
E-wizyty ze względu na swój zdalny charakter cieszą się dużym zainteresowaniem. Przebieg konsultacji nie odbiega od tych odbywających się w gabinecie przychodni. Spotkanie można zarejestrować o każdej porze bez względu na lokalizację.
Jakie normy powinno spełniać obuwie robocze użytkowane przez pielęgniarkę, lekarza w placówkach służby zdrowia? Czy powinno mieć zakrytą piętę i palce, czy może być wsuwane? Czy powinno być łatwo dezynfekowalne? Czy może być na podwyższeniu?
Sylwester Bryłka
Specjalista ds.BHP
Biegły Sądowy z zakresu bhp
Część wieloletnich pracowników zatrudnionych od kilku lat w firmie (placówka medyczna) jest na umowie kontaktowej (głównie lekarze i terapeuci). Ich głównym źródłem zarobków jest praca w jednym miejscu. Czy oni również powinni i czy mogą uczestniczyć w szkoleniach okresowych (w zasadzie rodzaj umowy kontraktowej nie wiąże ich jak etatowców)? Wychodząc z założenia, że nie są pracownikami sensu stricto jak ci na etacie, jak należy podchodzić do kwestii zmieniających się czynników zagrożenia i tym iż pracownicy ci niemal 8 godzin przebywają na swoich stanowiskach? Czy ich zadania te nie dotyczą?
Sebastian Kryczka
prawnik, ekspert prawa pracy
Komu składamy raport o bezpieczeństwie i higienie pracy w podmiocie leczniczym w zakresie zranień ostrymi narzędziami przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych.
Anna M. Błażejczyk
Proszę o pomoc w kwestii oceny ryzyka zawodowego pracownika służby zdrowia narażonego na zranienie ostrym narzędziem podczas udzielania świadczeń zdrowotnych. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 czerwca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu prac związanych z narażeniem na zranienie ostrymi narzędziami używanymi przy udzielaniu świadczeń zdrowotny - paragraf 3 ust. 1 pkt 2 w karcie oceny ryzyka zawodowego należy podać stan zdrowia pracownika, w tym choroby przewlekłe na które choruje. Proszę o odpowiedź od kogo mam uzyskać tą informację (od pracownika, a może lekarza medycyny pracy) i jakie ma ona znaczenie dla samej oceny ryzyka zawodowego
Anna Błażejczyk
Jakie instrukcje bhp powinny znajdować się w placówkach służby zdrowia, takich jak przychodnie, szpitale, zakłady fizjoterapii?
Lesław Zielińskibyły główny inżynier zarządzaniabezpieczeństwem pracy, rejestrowanyaudytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone