Sklep
Reforma oświaty, jaka rozpocznie się od 1 września 2017r., spowoduje zlikwidowanie gimnazjów. W jej wyniku niektóre z obecnych gimnazjów zostaną przekształcone w szkoły podstawowe. Oznacza to, że w obecnych placówkach, gdzie uczy się młodzież powyżej 12 r.ż., od przyszłego roku szkolnego pojawią się dzieci młodsze, w wieku 7-11 lat. Rodzi się zatem pytanie, czy taka szkoła musi spełniać szczególne wymogi techniczne lub bhp właściwe wyłącznie dla szkół podstawowych? Wyjaśnijmy tę kwestię.
Michał Łyszczarz
Z tego tekstu dowiesz się:
Przeprowadzenie oceny ryzyka zawodowego w szkole może przysporzyć trudności. W szkole należy wyeliminować zagrożenia oraz wzmacniać właściwe zachowania nie tylko pracowników ale i uczniów. Oznacza to m.in. obowiązek przeprowadzania diagnozy stanu bezpieczeństwa oraz oceny ryzyka. Prezentacja ta zawiera wskazówki, jak zebrać niezbędne informacje, określić zagrożenia, oszacować ryzyko oraz określić działania naprawcze, a także jak wykorzystać cenę ryzyka w praktyce.
Syn chodzi do gimnazjum, które nie ma odpowiedniej sali gimnastycznej. Jest nią jedynie pomieszczenie o powierzchni 50 m2 i wysokości nieprzekraczającej 2,7 m. Pani dyrektor zarządziła, że na tej sali raz w tygodniu mają się odbywać lekcje w-f dla 24 chłopców. Czy jest jakiś przepis określający minimalną powierzchnie dla każdego ucznia na sali gimnastycznej?
Tomasz Zwolak prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy
Czy wprowadzanie systemów GMP/GHP/HACCP jest obowiązkowe w placówkach szkolnych i przedszkolnych?
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone