Sklep
Pełna beczka stalowa może ważyć 300 kg i więcej. Aby dać radę takim ciężarom, trzeba koniecznie korzystać ze specjalnego sprzętu do manipulowania beczkami. W rodzinie produktów DENIOS regularnie opracowuje nowe środki pomocnicze do tych zadań. Właśnie na rynek wchodzi nowy wózek do beczek DENIOS Secu Comfort. Poznaj jego zalety. Zobacz jak wygodnie i bezpiecznie jedna osoba możne transportować beczki różnych rozmiarów.
Obecnie trudno znaleźć magazyn, w którym nie byłby chociaż w części wykorzystywany transport mechaniczny. Nawet w przypadku bardzo małych magazynów wykorzystuje się urządzenia mechaniczne. Jednocześnie podczas magazynowych prac transportowych nie trudno o wypadek. Dlatego też warto przypomnieć sobie i pracownikom zasady bezpiecznego transportu zmechanizowanego.
Lesław Zieliński były główny inżynier zarządzania bezpieczeństwem pracy, rejestrowany audytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Ten artykuł przypomni Ci najważniejsze zasady:
W fazie rejestracji urządzenia NO przedkładana jest Transportowemu Dozorowi Technicznemu (TDT) dokumentacja rejestracyjna w co najmniej 2 egzemplarzach. Przypominamy, że urządzenia NO to urządzenia do napełniania i opróżniania zbiorników transportowych ograniczonych z jednej strony zaworem odcinającym od instalacji technologicznej lub przesyłowej, a z drugiej elementem łączącym z napełnianym lub opróżnianym zbiornikiem transportowym.
Należy zwrócić uwagę na to, że podstawowe parametry techniczne wózka umieszczane są przez producenta wózka na tabliczce znamionowej i w dokumentacji wózka. To one w decydujący sposób określają warunki bezpiecznej eksploatacji wózka.
Dla wszystkich rodzajów wózków eksploatowanych w zakładzie powinny być opracowane instrukcje bhp dotyczące obsługi i konserwacji. Zapisy w instrukcjach muszą uwzględniać warunki istniejące w miejscach pracy wózków i powinny być aktualizowane po każdych zmianach mających wpływ na bezpieczeństwo pracy.
Lesław Zieliński
Podczas posiedzenia Rady Ochrony Pracy, które odbyło się 19 listopada w Sejmie dyrektor Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy, Halina Tulwin, przedstawiła materiał przygotowany przez Państwową Inspekcję Pracy poświęcony bezpieczeństwu i higienie pracy w firmach transportowych.
Czy podnośnik nożycowy o udźwigu do 1000 kg i mocy silnika do 0,75 kW oraz ciśnieniu roboczym 150 BAR musi podlegać dozorowi technicznemu z UDT?
Lesław Zielińskibyły główny inżynier zarządzaniabezpieczeństwem pracy, rejestrowanyaudytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Największe nieprawidłowości w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w placówkach handlowychdotyczą w szczególności transportu i składowania, wentylacji, ogrzewania i oświetlenia oraz organizacji i wyposażenia pomieszczeń pracy. Dlatego warto przypomnieć sobie zasady transportu wewnętrznego w sklepach wielkopowierzchniowych.
Zygmunt Wieczorek
specjalista ds. analiz i prewencji
zagrożeń zawodowych
Czy transport większej ilości baterii lub akumulatorów podlega pod ADR? Jaki akt prawny reguluje tę sprawę?
Jan Pióro
specjalista w dziedzinie
bezpieczeństwa i higieny pracy
Jak powinien odbywać się załadunek samochodu ciężarowego rurami PCV o różnych średnicach i długościach 12 metrów?
Waldemar KluchaSpecjalista z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy
Czy w firmie, która przewozi czyściwo nasączone m.in. olejami i smarami (na trasie Polska-Niemcy), powinien być ktoś kto posiada tzw. uprawnienia na ADR-y?
Tomasz Zwolakprawnik, specjalista z zakresu prawa pracy
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone