webinar bhp

Kontrole PIP w praktyce – jak się przygotować. Warsztat 1. Problematyka bhp w ramach kontroli kompleksowych PIP

Kontrole PIP w praktyce: BHP, monitoring wizyjny i kontrola trzeźwości – jak się przygotować? Warsztat 1: Problematyka BHP w ramach kontroli kompleksowych PIP

CZERWIEC 2025 r.

Pracodawco, czy wiesz, jakie prawa przysługują inspektorom PIP podczas kontroli w Twoim zakładzie pracy? To szkolenie online rozwieje Twoje wątpliwości. Omówimy problematykę BHP w kontekście kompleksowych kontroli PIP, zasady prowadzenia monitoringu wizyjnego w firmie oraz kwestie związane z kontrolą trzeźwości pracowników. Dowiesz się, jakie masz prawa i obowiązki jako pracodawca oraz jak skutecznie przygotować się na kontrolę PIP, aby uniknąć kar i nieprawidłowości.

Opis szkolenia:

Kontrole Państwowej Inspekcji Pracy niejednokrotnie budzą niepokój – szczególnie, gdy obejmują kompleksową ocenę stanu BHP. Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, dobrze przygotuj się na spotkanie z inspektorem!

Podczas tego szkolenia online:

  • poznasz najczęstsze nieprawidłowości wykazywane podczas kompleksowych kontroli PIP w zakresie BHP – i dowiesz się, jak ich uniknąć,

Ekspert wyjaśni również:

  • jakie są uprawnienia kontrolne i nadzorcze inspektorów PIP,
  • jakie dokumenty warto mieć przygotowane na wypadek kontroli,
  • jak reagować na ustalenia pokontrolne i czy każda decyzja PIP jest ostateczna.

Szkolenie skierowane jest do:

  • pracodawców i kadry zarządzającej,
  • specjalistów ds. BHP,
  • pracowników działów HR,
  • osób odpowiedzialnych za przygotowanie firmy do kontroli instytucji nadzoru.

Nie daj się zaskoczyć – przygotuj się merytorycznie i organizacyjnie na kontrolę PIP.

Korzyści dla uczestnika szkolenia:

  • Zdobędziesz praktyczną wiedzę o przebiegu kompleksowych kontroli PIP w zakresie BHP – dowiesz się, co najczęściej sprawdzają inspektorzy i na co zwracają szczególną uwagę.
  • Przygotujesz niezbędną dokumentację na wypadek kontroli – zgodną z wymaganiami PIP, co zwiększy Twoje bezpieczeństwo jako pracodawcy.
  • Zyskasz pewność w działaniu – poznasz swoje prawa i obowiązki, dzięki czemu będziesz lepiej przygotowany na każdą kontrolę i podejmiesz świadome decyzje.
Warsztat 1 Szkolenia BHP bez błędów – kluczowe wymagania prawne

Prowadzenie szkoleń BHP - praktyczne wskazówki

Warsztat 1: Szkolenia BHP bez błędów – kluczowe wymagania prawne

MARZEC 2025 r.

Jak uniknąć błędów w organizacji szkoleń BHP i spełnić wszystkie wymogi prawne? Podczas szkolenia on-line omówimy przepisy, obowiązki pracodawców, rodzaje szkoleń oraz wyjątki od obowiązku ich ukończenia. Poznaj zasady skutecznego szkolenia BHP i aktualne orzecznictwo.

Dowiedz się, jak skutecznie organizować szkolenia BHP zgodnie z przepisami prawa. Webinar pomoże Ci zrozumieć kluczowe obowiązki pracodawcy, rodzaje szkoleń dla różnych grup pracowników oraz wymagania dotyczące dokumentacji. Odkryj nowoczesne metody prowadzenia szkoleń i uniknij najczęstszych błędów, które mogą skutkować konsekwencjami prawnymi. Idealne dla pracodawców, specjalistów ds. BHP, osób kierujących pracownikami odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pracy i instruktaże stanowiskowe!

Z warsztatu 1 dowiesz się m.in.:

  1. Jakie przepisy określają szczegółowe zasady szkolenia w dziedzinie BHP oraz jakie nakładają obowiązki w tym zakresie.
  2. Kto może być organizatorem szkoleń BHP.
  3. Kto musi ukończyć kolenie BHP, a kto może być z niego zwolnionym.
  4. Jakie mamy rodzaje szkoleń BHP, w jakim powinny się one odbyć terminie.
  5. Uzyskasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dot. szkoleń w dziedzinie bhp oraz omówione zostanie orzecznictwo odnoszące się do szkoleń bhp.

Korzyści z udziału w szkoleniu:

  • Zyskasz praktyczną wiedzę o obowiązujących przepisach i unikniesz błędów organizacyjnych.
  • Dowiesz się, kto musi odbyć szkolenie BHP, a kto może zostać z niego zwolniony.
  • Poznasz najnowsze interpretacje przepisów i orzecznictwo dotyczące szkoleń BHP.
Warsztat 3. Wyroki Sądowe i ich Znaczenie w Postępowaniu Powypadkowym.

POSTĘPOWANIE POWYPADKOWE: Kluczowe kroki i praktyczne umiejętności.

Warsztat 3. Wyroki Sądowe i ich Znaczenie w Postępowaniu Powypadkowym.

LUTY 2025 r.
Jak interpretować kluczowe orzeczenia dotyczące wypadków przy pracy? Sprawdź, jakie znaczenie mają wyroki sądowe dla procedur powypadkowych i jakie wnioski płyną z case studies. To szkolenie pomoże Ci skutecznie analizować i stosować prawo w praktyce w postępowaniu powypadkowym.

Poznaj kluczowe wyroki sądowe i ich wpływ na procedury powypadkowe!

Nieznajomość aktualnych interpretacji prawa może prowadzić do błędów w postępowaniu powypadkowym, które kosztują firmy czas, pieniądze i reputację. W trakcie szkolenia dowiesz się, jakie sądowe decyzje mają największe znaczenie dla oceny wypadków przy pracy oraz jakie kroki podjąć, aby uniknąć ryzyka zakwestionowania protokołu powypadkowego.

Co zyskasz?

  • Nauczysz się interpretować kluczowe wyroki sądowe dotyczące wypadków przy pracy.
  • Unikniesz błędów, które mogą skutkować konsekwencjami prawnymi.
  • Dowiesz się, jak skutecznie zabezpieczyć interesy pracodawcy i pracownika.

Korzyści z wysłuchania webinaru: "Postępowanie powypadkowe: kluczowe kroki i praktyczne umiejętności. Warsztat 3. Wyroki Sądowe i ich Znaczenie w Postępowaniu Powypadkowym.":

  • Pewność w interpretacji przepisów – poznasz kluczowe wyroki sądowe dotyczące wypadków przy pracy i nauczysz się prawidłowo interpretować ich znaczenie w praktyce.
  • Uniknięcie błędów w postępowaniu powypadkowym – dowiesz się, jakie działania mogą prowadzić do sporów sądowych i jak poprawnie prowadzić dokumentację, by minimalizować ryzyko konsekwencji prawnych.
  • Skuteczna analiza przyczyn wypadków – nauczysz się rozróżniać przyczyny zewnętrzne i wewnętrzne oraz rozumieć, jak sądy oceniają związki przyczynowe w postępowaniach powypadkowych.
  • Lepsza ochrona pracowników i pracodawców – dzięki znajomości orzecznictwa będziesz w stanie lepiej zabezpieczyć interesy firmy i pracowników, ograniczając ryzyko błędnych decyzji.
  • Praktyczne case studies – na przykładach z wyroków sądowych przeanalizujesz realne sytuacje, co pozwoli Ci skuteczniej przygotowywać się do audytów i kontroli PIP.

To szkolenie to nie tylko teoria, ale konkretne wskazówki, jak unikać problemów prawnych w postępowaniu powypadkowym! Umożliwia zgłębienie struktury wyroków sądowych, ich interpretacji oraz zastosowania w praktyce postępowania powypadkowego.

Szkolenia BHP Warsztat 2 M.Foremniak

Prowadzenie szkoleń BHP – praktyczne wskazówki Warsztat 2: Zakres szkoleń BHP w praktyce – najważniejsze kwestie

KWIECIEŃ 2025

Zakres szkoleń BHP zależy od stanowiska pracy, a ich dokumentacja musi być zgodna z przepisami. Podczas szkolenia on-line poznasz szczegółowe wymagania programowe dla różnych grup pracowników oraz dowiesz się, jak prawidłowo sporządzać dokumentację szkoleń. Zdobądź praktyczną wiedzę!

Korzyści z udziału w webinarze "Zakres szkoleń BHP w praktyce – najważniejsze kwestie":

  1. Poznasz aktualne wymogi prawne dotyczące programów szkoleń BHP.
    Dowiesz się, z jakich przepisów korzystać opracowując programy szkoleń BHP dla różnych grup pracowników, w tym dla osób zatrudnionych na stanowiskach robotniczych, administracyjno-biurowych i kierowniczych. Poznasz obowiązkowe elementy programów szkoleń, dzięki czemu będziesz w stanie przygotować je zgodnie z wymaganiami prawa. 
  2. Nauczysz się, jak skutecznie dokumentować szkolenia, aby uniknąć problemów podczas kontroli.
    Zrozumiesz, jakie dokumenty są wymagane do potwierdzenia prawidłowo przeprowadzonego szkolenia BHP i jak je sporządzać, aby spełniały wymogi inspekcji pracy. Poznasz wzory dokumentów, takie jak listy obecności, zaświadczenia o ukończeniu szkoleń czy protokoły egzaminacyjne, co ułatwi Ci prowadzenie pełnej i zgodnej z przepisami dokumentacji.
  3. Zdobędziesz wiedzę o najlepszych praktykach w zakresie organizacji szkoleń BHP.
    Dowiesz się, jakie metody i narzędzia pomagają skutecznie organizować i przeprowadzać szkolenia BHP w firmie. Poznasz dobre praktyki związane z planowaniem terminów szkoleń, dostosowywaniem ich do specyfiki stanowisk pracy oraz angażowaniem pracowników, co przełoży się na większą efektywność i zgodność z wymaganiami prawnymi.

 

 

 


Szkolenia BHP Warsztat 3 M.Foremniak

Prowadzenie szkoleń BHP – praktyczne wskazówki Warsztat 3: Szkolenia BHP, które angażują – skuteczne metody prowadzenia szkoleń BHP

MAJ 2025
Czy szkolenia BHP muszą być nudne? Nie! Dowiedz się, jak prowadzić je w sposób angażujący i skuteczny. Nasze szkolenie on-line pokaże Ci metody aktywizujące uczestników, formy szkoleń dopasowane do grup szkoleniowych oraz praktyczne sposoby na zwiększenie ich efektywności.

Korzyści z udziału w webinarze "Szkolenia BHP, które angażują – skuteczne metody prowadzenia szkoleń BHP":

  1. Otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia interaktywnych szkoleń BHP.
    Dowiesz się, jak stosować nowoczesne metody dydaktyczne, takie jak symulacje, studia przypadków czy gry edukacyjne, aby szkolenia były bardziej angażujące i efektywne. Poznasz sposoby na aktywizację uczestników, dzięki którym zwiększysz ich zaangażowanie i poprawisz przyswajanie wiedzy.
  2. Dowiesz się, jak unikać monotonii i zwiększyć skuteczność przekazywanej wiedzy.
    Poznasz sprawdzone sposoby na urozmaicenie szkoleń BHP, które pozwolą uniknąć schematycznych i mało efektywnych wykładów. Nauczysz się, jak korzystać z angażujących form szkoleniowych, by przekazywana wiedza była lepiej zapamiętywana.
  3. Zdobędziesz umiejętności angażowania uczestników i dostosowywania treści do ich potrzeb.
    Dowiesz się, jak analizować potrzeby uczestników szkolenia i dostosowywać treści do ich stanowisk pracy oraz poziomu doświadczenia. Nauczysz się, jak budować dynamiczne i angażujące szkolenia w sposób dostosowany do różnych grup zawodowych, co przełoży się na ich większą efektywność.
Aspekty prawne postępowania powypadkowego

POSTĘPOWANIE POWYPADKOWE: Kluczowe kroki i praktyczne umiejętności.

Warsztat 1. Aspekty Prawne Postępowania Powypadkowego

Poznaj kluczowe aspekty prawne postępowania powypadkowego i dowiedz się, jak skutecznie zarządzać obowiązkami pracodawcy i zespołu powypadkowego w przypadku wypadków przy pracy. Webinar skierowany do pracodawców, służb BHP i członków zespołów powypadkowych. Dostarcza praktycznej wiedzy o przepisach i procedurach powypadkowych, która pozwala działać zgodnie z prawem i uniknąć błędów w postępowaniu powypadkowym.

Korzyści z wysłuchania nagrania webinaru "Aspekty prawne postępowania powypadkowego"

Webinar został stworzony z myślą o pracodawcach, pracownikach służby BHP, osobach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i higienę pracy w zakładach oraz członkach zespołów powypadkowych. Uczestnictwo w nim zapewnia:

Pewność zgodności z przepisami prawa
Dowiesz się, jak prawidłowo interpretować krajowe i międzynarodowe regulacje dotyczące wypadków przy pracy, co pozwoli uniknąć niezgodności z obowiązującymi normami.

 

Wzmocnienie kompetencji w zarządzaniu postępowaniem powypadkowym
Zrozumiesz kluczowe definicje i pojęcia, które są niezbędne do prawidłowego kwalifikowania wypadków oraz współpracy z organami nadzoru, co zwiększy Twoją skuteczność w realizacji tych obowiązków.

 

Poprawa procesów wewnętrznych w organizacji
Poznasz szczegółowe obowiązki pracodawców i pracowników w kontekście zgłaszania wypadków oraz procedur powypadkowych, co pozwoli usprawnić działanie zespołów powypadkowych i ograniczyć ryzyko prawne dla zakładu pracy.

 

Praktyczne wskazówki dla specjalistów BHP i członków zespołów powypadkowych
Webinar dostarcza konkretnych przykładów, dzięki którym łatwiej zrozumieć terminy prawne oraz interpretować wymagania przepisów, co pozwoli to uniknąć błędów w kwalifikacji zdarzeń wypadkowych i procedurze postępowania powypadkowego.

 

Profesjonalne podejście do bezpieczeństwa w zakładzie pracy
Dzięki zdobytej wiedzy zbudujesz wizerunek profesjonalnej organizacji, dbającej o bezpieczeństwo i higienę pracy, co pozytywnie wpłynie na morale pracowników i ocenę ze strony organów kontrolnych.


Udział w webinarze to inwestycja w bezpieczeństwo i zgodność z przepisami, co jest kluczowe dla sprawnego i zgodnego z prawem działania każdej organizacji.

Pierwsza pomoc przedmedyczna – jak udzielić pierwszej pomocy w nagłych przypadkach - materiał video - webinar

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna – jak udzielić pierwszej pomocy w nagłych przypadkach

Sprawdź, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych przypadkach. Jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Zobacz, jak prawidłowo postępować udzielając pierwszej pomocy w przypadku: ataku epilepsji, zawału serca, zadławienia, omdlenia, krwotoku z nosa. Skorzystaj z materiału video wraz z komentarzem eksperta Portalu BHP – ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Jeżeli chcesz przypomnieć sobie, pracownikom, jak wyglądają zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach, skorzystaj z przygotowanych:

  • materiałów video,

  • prezentacji,

  • plakatów.

W przygotowanym materiale znajdziesz wskazówki, jak prawidłowo:

  • przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową;

Zobacz filmik, z komentarzem eksperta, który na fantomie pokazuje i objaśnia, jak w prawidłowy sposób wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową.

  • postąpić w przypadku omdlenia;

W tym materiale ekspert przypomina, w jaki sposób zabezpieczyć osobę poszkodowaną. Pokazuje jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.

  • zatamować krwotok z nosa;

Poznaj prawidłowy sposób postępowania w przypadku krwotoku z nosa i uniknij najczęstszego błędu, który może doprowadzić do pogorszenia stanu poszkodowanego.

  • ratować osobę, która się zadławiła;

Dowiedź się, jak pomóc osobie, która się dławi. Zobacz, jak prawidłowo wykonać chwyt Heimlicha.

  • zachować się w przypadku objawów zawału serca;

Sprawdź, jakie są najczęstsze objawy zawału serca. Zobacz, jak zadbać o osobę, której może grozić zawał serca.

  • postępować w przypadku ataku epilepsji.

Zobacz, jak zadbać o osobę, która ma atak epilepsji? Sprawdź, czy należy ją unieruchomić?

Przygotowane materiały możesz wykorzystać podczas szkolenia BHP z pierwszej pomocy. Tematyka pierwszej pomocy, często stanowi jedne z paneli, podczas organizowanego często w firmach – w ramach budowania i rozwijania kultury BHP – Tygodnia BHP. Materiał video został podzielony na osobne bloki tematyczne. Dzięki temu z każdym blokiem można zapoznać się oddzielnie. Wszystkie bloki razem, stanowią zaś kompletną podstawę informacji w zakresie pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

Materiały szkoleniowe opracował i instruktaż prowadzi:

Mariusz Foremniak

Ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy, gł. specjalista ds. BHP, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp i prawa pracy z wieloletnim doświadczeniem. Autor wielu opinii i artykułów o tematyce bhp i prawa pracy. Wieloletni pracownik służby bhp. Projektuje kierunki polityki w zakresie bhp oraz nadzoruje jej realizację przez jednostki organizacyjne Spółki.

Zmiany w Kodeksie pracy, nowelizacja z kwietnia 2023 – podsumowanie zmian z komentarzem - Work-life Balance

Zmiany w Kodeksie pracy, nowelizacja z kwietnia 2023 – podsumowanie zmian z komentarzem

Jakiś czas temu (w kwietniu 2023 r.) weszły w życie zmiany do Kodeksu pracy wdrażające dwie dyrektywy unijne – w sprawie w sprawie przejrzystych i przewidywanych warunków pracy w UE w oraz w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów oraz uchylającej dyrektywę Rady 2010/18/UE („work-life balance”). Przypominamy najważniejsze założenia tych zmian. Ekspert z Kancelarii Janowski – mec. Michał Rutkowski podsumowuje i komentuje wprowadzone zmiany.

Podczas e-szkolenia ekspert Portalu BHP omówi m.in.:

  • cele wprowadzenia zmian w Kodeksie pracy

  • zmiany w regulacji dotyczącej umów o pracę

  • zmiany dotyczące wypowiadania umów o pracę na czas określony

  • nowe obowiązki informacyjne pracodawcy

Czytaj także:

WEBINAR PROWADZI

Adwokat Michał Rutkowski z Kancelarii Adwokackiej Mateusz Janowski – od wielu lat doradza pracodawcom w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, a także reprezentuje klientów w sporach sądowych z zakresu prawa pracy. Zajmuje się również obszarem prawa nieruchomości.

Źródło: Webinar powstał przy współpracy ekspertów z Kancelarii Adwokackiej Mateusz Janowski

Korzyści 

Informacje zawarte w tym video materiale pozwolą Ci:

  • Przypomnieć sobie najważniejsze zmiany w zakresie Work-life Balance

  • Prawidłowo stosować zmiany w zakresie przejrzystych i przewidywanych warunków pracy

  • Mieć pewność, że poprawnie wdrożyłeś w swojej organizacji wprowadzone zmiany w zakresie warunków pracy

Zobacz także: Praca zdalna – wdrożenie, zagadnienia wybrane>>>

Kontrola trzeźwości w zakładzie pracy – regulacje, wymogi, ograniczenia

Kontrola trzeźwości w zakładzie pracy – regulacje, wymogi, ograniczenia

W lutym 2023 r. weszły w życie zmiany do Kodeksu pracy, które pozwalają pracodawcom wreszcie dokonywać kontroli trzeźwości pracowników. Oczywiście, zanim pracodawca każe pracownikowi dmuchać w przysłowiowy balonik, musi spełnić kilka warunków. Jednak przystąpienie do realizacji tych warunków rodzi pytania. Mecenas Michał Rutkowski z Kancelarii Adwokackiej Janowski przybliża i tłumaczy nowe przepisy dopuszczające prewencyjne kontrole trzeźwości pracowników przez pracodawców. Zobacz, jak interpretować nowe przepisy i zastosować w praktyce.

W materiale znajdziesz informacje:

  • Jakie są podstawowe założenia dopuszczenia prewencyjnych kontroli trzeźwości w zakładach pracy?

  • Jakie są przesłanki pozwalające na wprowadzenie kontroli trzeźwości?

  • Kto może podlegać kontroli trzeźwości przeprowadzanej przez pracodawcę?

  • Co zawrzeć w zakładowej dokumentacji wprowadzającej kontrole trzeźwości?

  • Jak może być przeprowadzana kontrola trzeźwości?

  • Czy wdrożenie regulacji kontroli trzeźwości jest obowiązkowe
    w zakładzie pracy?

  • Jakie parametry przyjąć przy kontroli trzeźwości pracowników?

  • Kiedy można nie dopuścić pracownika do pracy?

  • Czy pracownik może odmówić podania się badaniu trzeźwości?

  • Kto może żądać wezwania organu uprawnionego do ochrony porządku publicznego celem zbadania trzeźwości?

  • Jakie są konsekwencje stwierdzenia nietrzeźwości pracownika?

  • Co przepisy mówią o przetwarzaniu danych z kontroli trzeźwości?

Przeczytaj również:

WEBINAR PROWADZI

Adw. Michał Rutkowski z Kancelarii Adwokackiej Mateusz Janowski od wielu lat doradza pracodawcom w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Reprezentuje także klientów w sporach sądowych z zakresu prawa pracy.Zajmuje się również obszarem prawa nieruchomości.

Źródło: Webinar powstał przy współpracy ekspertów z Kancelarii Adwokackiej Mateusz Janowski

Korzyści 

Materiał video:

  • Wyjaśni zawiłości nowych przepisów w zakresie prewencyjnej kontroli trzeźwości w zakładzie pracy.

  • Pomoże w sporządzeniu procedury badania trzeźwości pracowników.

  • Pozwoli uniknąć nieprawidłowości w stosowaniu nowych przepisów o kontroli trzeźwości pracowników.

Pobierz wzór: Procedura badania trzeźwości pracowników>>>

Zobacz także: Kontrola trzeźwości pracowników w praktyce – jak przygotować procedurę kontroli trzeźwości?>>>

Ocena ryzyka zawodowego to tylko dokument, czy narzędzie do zarządzania bezpieczeństwem pracy?

Ocena ryzyka zawodowego to tylko dokument, czy narzędzie do zarządzania bezpieczeństwem?

Ocena ryzyka zawodowego na stanowisku pracy to jeden z podstawowych procesów, który dzieje się w obszarze bezpieczeństwa pracy. To proces, który powinien być bardzo istotny z punktu widzenia pracodawcy, kadry zarządzającej, jak również specjalistów ds. bhp. Nie tylko dlatego, że dokumentacja z tego zakresu znajduje się w polu zainteresowania inspektorów PIP podczas kontroli. Warto więc, od czasu do czasu, odświeżać wiedzę na ten temat i przypominać sobie zagadnienia z tego zakresu. Tym razem podczas webianru postaramy się jasno odpowiedzieć na postawione w tytule pytanie: czy ocena ryzyka zawodowego to tylko dokument, czy jednak to narzędzie do zarządzania bezpieczeństwem pracy? Jak się okazuje, z praktycznego punktu widzenia, odpowiedź na to pytanie bywa różna. A jaka powinna być ta prawidłowa? Zapraszamy do obejrzenia materiału video szkolenia.

Podczas webinaru „Ocena ryzyka zawodowego to tylko dokument, czy narzędzie do zarządzania bezpieczeństwem?” omówione zostaną zagadnienia dotyczące:

  • Przepisów prawnych odnoszących się do oceny ryzyka

  • Zawartości dokumentacji oceny ryzyka

  • Metod oceny ryzyka

  • Przygotowania dokumentacji oceny ryzyka na przykładzie stanowiska pracy – tapicer

  • Wpływu dobrze przeprowadzonej analizy ryzyka na funkcjonowanie przedsiębiorstwa

Video szkolenie poprowadzi:

Kamil Szyszkiewicz
inżynier bezpieczeństwa i higieny pracy, absolwent Politechniki Łódzkiej, główny specjalista ds. bhp, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp. Na co dzień zarządza działem bhp w firmie produkcyjnej z branży meblarskiej. Specjalizuje się w zagadnieniach: wypadków przy pracy, szeroko pojętej oceny ryzyka, zgodności maszyn z wymaganiami minimalnymi, popularyzacji bezpiecznej pracy. Organizator dni bezpieczeństwa oraz uczestnik kilku edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”.

Zobacz cały materiał po zalogowaniu.

Korzyści 

Dzięki informacjom przekazanym podczas tego video szkolenia:

  • przypomnisz sobie metodologię przeprowadzania oceny ryzyka,
  • odświeżysz swoją wiedzę z zakresu sporządzania prawidłowej dokumentacji oceny ryzyka,
  • zyskasz argumenty za rzetelnym podejściem do oceny ryzyka zawodowego, mającym wpływ na funkcjonowanie całej firmy. 
Czy wiesz, jak ważną rolę w firmie odrywają kwestie BHP

Czy wiesz, jak ważną rolę w firmie odgrywają kwestie BHP?

Szkolenie dla pracodawców i osób kierujących pracownikami z budowania świadomości o roli BHP w firmie.

O tym, jak wielką rolę odgrywa bezpieczeństwo pracy, najczęściej przekonujemy się, gdy mamy doczynienia z wypadkiem przy pracy. Dopiero wówczas pracownicy zaczynają dostrzegać realne zagrożenia na ich stanowiskach pracy. Często w chwili wypadku przy pracy zaczyna się szukanie winowajcy. Zastanawiamy się, czy zawinił człowiek, czy może zawiodła technologia. Wtedy właśnie zaczynamy doceniać, jak ważną rolę w firmie odgrywają kwestie bhp.

Szczególnie o kwestiach bhp powinni pamiętać pracodawcy, jak i osoby kierujące pracownikami. To na nich ciąży odpowiedzialność za bezpieczeństwo i higienę pracy. To właśnie ta grupa musi zdawać sobie sprawę z zadań, jakie na nich spoczywają. Osoby te muszą mieć świadomość, że ich postawa i stosunek do bhp w bezpośredni sposób wpływa na bezpieczeństwo pracowników. Dlatego też każdy pracodawca, kierownik, osoba, która nadzorują pracę innych, powinien zastanowić się:

- czy wiem, jak ważną rolę w firmie odgrywają kwestie bhp?

Znaleźć odpowiedź na to pytanie pomoże szkolenie przygotowane przez eksperta Portalu BHP. Podczas e-szkolenia omówione zostaną zagadnienia dotyczące:

  • Odpowiedzialności za bezpieczeństwo i higienę pracy w firmie
  • Zakresu obowiązków bhp ciążących na pracodawcach i osobach kierujących pracownikami
  • Zakresu obowiązków bhp ciążących na pracownikach
  • Kar za wykroczenia związane z BHP
  • Skutki przestrzegania i nieprzestrzegania przepisów bhp na przykładach z orzecznictwa

Webinar prowadzi:

Mariusz Foremniak - prawnik, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp i prawa pracy z wieloletnim doświadczeniem. Autor wielu opinii i artykułów o tematyce bhp i prawa pracy. Wieloletni pracownik służby bhp, zajmujący stanowisko kierownika komórki bhp. Projektuje kierunki polityki w zakresie bhp oraz nadzoruje jej realizację przez jednostki organizacyjne Spółki.

Zobacz, o czym będzie webinar.

Obserwuj nas

fb-logo ink-logo

Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel