Sklep
Nowe rozporządzenie w sprawie wózków jezdniowych wprowadziło konieczność opracowania instrukcji bezpieczeństwa prac transportowych, ale nie tylko. Oprócz tego wraz z nowym rozporządzeniem pojawiły się nowe obowiązki, a także zmiany w zakresie np. uzyskiwania kwalifikacji do obsługi wózków jezdniowych. Podsumujmy, zatem najważniejsze zmiany wprowadzone w sierpniu 2018 r. nowym rozporządzeniem w sprawie wózków jezdniowych.
Proszę o wskazanie, wyjaśnienie zasad poruszania się wózkiem podnośnikowym z podestem sterowanym z manetki po halach produkcyjnych. Czy towar załadowany na wózku nie ograniczający widoczności operator może przewozić przodem z wysuniętym towarem, czy tyłem z operatorem znajdującym się na podeście ustawionym przodem do kierunku jazdy?
Lesław Zieliński były główny inżynier zarządzania bezpieczeństwem pracy, rejestrowany audytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Czy lekarz medycyny pracy ma obowiązek oprócz orzeczenia podstawowego stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy dodatkowo wydać orzeczenie psychologiczne dla magazyniera z obsługą wózka widłowego?
Czy wózek tzw. paleciak z napędem elektrycznym o wysokości podnoszenia 2,1 m i udźwigiem 1000 kg musi mieć dopuszczenie do pracy wydane przez UDT?
Kto przedkłada dokumentację DTR w Urzędzie Dozoru Technicznego, jeżeli wózek widłowy silnikowy - transport bliski, jest wypożyczony do zakładu pracy? Co należy zrobić, jeżeli wózek widłowy jest wypożyczony do zakładu pracy, aby jego eksploatacja była zgodna z obowiązującymi przepisami?
Wózek jezdniowy podnośnikowy w moim zakładzie pracy objęto dozorem przez właściwą jednostkę UDT. Czy pracownik, który:
Lesław Zieliński były główny inżynier zarządzaniabezpieczeństwem pracy, rejestrowany audytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Jakie wózki silnikowe mogą wjeżdżać z rampy do naczep ustawionych z podparciem bez ciągnika siodłowego aby nie doszło do przewrócenia naczepy podczas wjeżdżania i wyjeżdżania z towarem?
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone