Sklep
Pracownik przedłożył zaświadczenie lekarskie z rozpoznaniem: "ze względu na dyskopatię L - S p/wskazane dłuższe, wielogodzinne przyjmowanie tej samej pozycji ciała". Czy pracodawca na podstawie takiego zaświadczenia ma obowiązek przeniesienia pracownika na inne stanowisko pracy?
Przyjęliśmy pracownika na stanowisko elektryka zmianowego, dostarczył nam zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy (łącznie z pracą na wysokości) które otrzymał u poprzedniego pracodawcy. Stanowisko pracy jest takie samo, czy w tej sytuacji możemy honorować zaświadczenie, czy zobowiązani jesteśmy wysłać pracownika na ponowne badania?
Jan Pióro
Pracownik uległ wypadkowi przy pracy. Nie wziął zwolnienia lekarskiego tylko udał się na urlop wypoczynkowy. Po urlopie przyniósł zwolnienie lekarskie (opieka nad chorą żoną). Po miesiącu od wypadku przyniósł następne zwolnienie lekarskie jako z wypadku. Czy zwolnienie to traktować jako wypadkowe i płacić 100% wynagrodzenia?. Protokół został sporządzony podpisany i zatwierdzony. Sporządzono statystyczną kartę wypadku (Z-KW) . W części I i II podano liczbę dni niezdolności do pracy „0”.
Jan M. Pióro specjalista z zakresu prawa pracy,biegły sądowy w dziedzinie bhp przy Sądzie Okręgowym w Warszawie
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone