Sklep
10 czerwca 2016 r. weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 8 czerwca 2016 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać plany operacyjno-ratownicze (Dz. U. poz. 821). Określa ono wymagania, jakim powinny odpowiadać wewnętrzne oraz zewnętrzne plany operacyjno-ratownicze, w szczególności formę sporządzenia planów, zakres zagadnień, które powinny zostać w nich określone, ocenione i ustalone, oraz zakres terytorialny planów.
22 marca 2016 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju z 23 lutego 2016 r. w sprawie raportu o bezpieczeństwie zakładu o dużym ryzyku (Dz.U. poz. 287). Rozporządzenie określa wymagania, jakim powinien odpowiadać raport o bezpieczeństwie zakładu o dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej.
Kinga Grodzicka-Lisek
17 lutego 2016 r. weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Rozwoju z 29 stycznia 2016 r. w sprawie rodzajów i ilości znajdujących się w zakładzie substancji niebezpiecznych, decydujących o zaliczeniu zakładu do zakładu o zwiększonym lub dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej (Dz.U. z 2016 r., poz. 138).
6 października 2015 r. wchodzi w życie ustawa z 23 lipca 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r., poz. 1434). W kwestii bhp istotna jest zmiana w zakresie sporządzania programu zapobiegania poważnym awariom przemysłowym. Program ten ma być wdrażany poprzez system zarządzania bezpieczeństwem. Poznaj wprowadzane zmiany.
27 sierpnia 2015 r. Prezydent RP podpisał zmiany do ustawy Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw. Celem zmian, jak informuje kancelaria prezydenta, jest zapewnienie wysokiego poziomu ochrony ludzi i środowiska przez wdrożenie odpowiednich systemów i procedur służących zarządzaniu i kontroli zagrożeń związanych z substancjami niebezpiecznymi. Poznaj zmiany w zakresie bhp z tym związane.
Sejm przyjął nowelizację ustawy – Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw. Uchwalone przepisy dostosowują obecny system klasyfikacji zakładów o dużym albo zwiększonym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej do nowego systemu klasyfikacji substancji chemicznych. Zakłady te będą musiały wdrożyć programy zarządzania bezpieczeństwem, które będą musiały być stale aktualizowane.
Jak opracować plan postępowania na wypadek awarii z udziałem czynnika biologicznego zakwalifikowanego do grupy 3 lub 4 zagrożenia?
Jan M. Piórospecjalista w zakresie prawa pracy,biegły sądowy w dziedzinie bhpprzy Sądzie Okręgowym w Warszawie
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone