Sklep
„Przenosząc psychologię na grunt bezpieczeństwa, chcemy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego ludzie łamią zasady i działają w sposób niebezpieczny? (…) chcemy poznać odpowiedź na pytanie: dlaczego ludzie popełniają błędy i jak je zredukować?” – mówi w wywiadzie Günther Kirschstein, psycholog pracy, właściciel firmy Kirschstein&Partner. Zatem, jaką role może odegrać psychologia w temacie bhp.
Rozmawiała Justyna Kostka
Czy po ukazaniu się PN-EN ISO 7010/2012 Symbole graficzne - Barwy bezpieczeństwa i znaki bezpieczeństwa – Zarejestrowane znaki bezpieczeństwa znaki, których szata graficzna została zmieniona, należy wymienić na nowe?
Lesław Zieliński były główny inżynier zarządzania bezpieczeństwem pracy, rejestrowany audytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Co czwarta osoba pracująca w Polsce nie interesuje się bezpieczeństwem swojego partnera w pracy. Natomiast co trzecia pracująca osoba zna kogoś, kto nie używa odpowiedniego sprzętu zapewniającego ochronę zdrowia i bezpieczeństwo. Firma 3M zdecydowała się sprawdzić, jak podchodzimy do bezpieczeństwa w pracy w ramach swojej kampanii „Chroń Swój Świat”, której merytorycznym Partnerem został Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. Oto wyniki badania zrealizowanego w ramach kampanii.
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone