Sklep
Zastanawiasz się, jak możesz dowiedzieć się czy w Twoim zakładzie pojawił się problem z ergonomią stanowisk pracy, a pracownikom dokuczają dolegliwości mięśniowo-szkieletowe związane z pracą? Jest kilka sposobów na uzyskanie takiej wiedzy. Oto wskazówki, które pomogą Ci w zidentyfikowaniu ewentualnego problemu z WMSDs w Twoim zakładzie pracy? Zobacz, jak zbierać informacje o możliwości pojawienia problemów z ergonomią stanowisk pracy. Nie czekaj, działaj!
Karolina Główczyńska-Woelke specjalista w zakresie bhp i ergonomii
W październiku 2020 r. rusza nowa dwuletnia kampania „Dźwigaj z głową”. Kampanie bhp „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy” mają kluczowe znaczenie dla podnoszenia świadomości na temat bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy w całej Europie. Poznaj cele nowej europejskiej kampanii bhp dotyczącej zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Sprawdź jak możesz wziąć w niej udział?
Wielu pracowników skarżył się na ból kręgosłupa, bóle głowy, czy mięśni wychodząc z pracy, szczególnie jeżeli ich praca wymaga jednostajnej pozycji ciała. Pracodawcy powinni pamiętać, że zdrowy pracownik to wydajny pracownik. Dlatego kluczowym zagadnieniem dla pracodawców i osób zajmujących się bhp powinno stać się zarządzanie zdrowiem pracowników. Coraz większe znaczenie ma to wobec np. dolegliwości mięśniowo-szkieletowych związanych z pracą.
Z tego artykułu dowiesz się:
Pracownicy w Twoje firmie skarżą się na bóle kręgosłupa, i inne dolegliwości mięśniowo-szkieletowe, z tych powodów przebywają na zwolnieniach lekarskich? Zastanawiasz się, co zrobić aby zapobiegać tym dolegliwościom i jak pomóc pracownikom? Oto wskazówki, jak rozwiązać problem ergonomiczny, mogący wystąpić na stanowisku pracy, a przyczyniający się do dolegliwości mięśniowo-szkieletowych pracowników.
Karolina Główczyńska-Woelke specjalista ds. bhp i ergonomii
Informacje zawarte w tym artykule pozwolą Ci:
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone