Sklep
Zdarza się, że w trakcie ustalania okoliczności i przyczyn wypadku pojawiają się wątpliwości dotyczące prawnej kwalifikacji danego zdarzenia. Dlatego warto korzystać z różnych form przypomnienia zagadnień związanych z postępowaniem powypadkowym. W e-booku przedstawiamy zbiór odpowiedzi ekspertów na pytania dotyczące kwalifikowania konkretnych zdarzeń w kategoriach wypadków przy pracy. Specjaliści ds. bhp z wieloletnim doświadczeniem odpowiadając na pytania o faktyczne zdarzenia, pomagają w kwalifikowaniu wypadków pracowników i osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych. Czasem nawet doświadczeni członkowie zespołów powypadkowych mogą natrafić w swojej pracy na wypadki, przy kwalifikowaniu których potrzebują wsparcia.
W e-booku "Kwalifikacja zdarzeń wypadkowych" znajdziesz odpowiedzi na pytania:
Wraz ze wzrostem zatrudnienia problematyka technicznego bezpieczeństwa pracy nabiera znaczenia, co wiąże się z dodatkowymi obowiązkami leżącymi po stronie pracodawcy. W przypadku pracodawców zatrudniających powyżej 250 pracowników, zgodnie z art. 237[12] Kodeksu pracy, powoływana jest tzw. komisja bhp, jako organ doradczy i opiniodawczy. W skład komisji wchodzą w równej liczbie przedstawiciele pracodawcy, w tym pracownicy służby bhp, oraz lekarz sprawujący profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami, a także przedstawiciele pracowników, jak również społeczny inspektor pracy. W praktyce jednak zagadnienia związane z powoływaniem i funkcjonowaniem komisji ds. bhp mogą nasunąć wiele wątpliwości. Poznaj odpowiedzi i porady ekspertów praktyków na najczęściej zadawane pytania dotyczące organizacji komisji ds. bhp w firmie. Pobierz e-book.
Bardzo istotną częścią zarządzania firmą jest kształtowanie kultury bezpieczeństwa w zakładzie. Korzyścią płynącą z wysokiej kultury bezpieczeństwa są m.in. zmniejszające się wskaźniki wypadkowości. Co to oznacza w praktyce? Wysoka kultura bezpieczeństwa to mniej wypadków, to lepsza wydajność pracy pracowników, a to wszystko oznacza większe dochody firmy. Chcesz podnieść kulturę bezpieczeństwa w swoim zakładzie? Pobierz e-book, w którym znajdziesz wskazówki, jak szybko i efektywnie kształtować kulturę bezpieczeństwa w firmie?
Każdy pracodawca, wobec którego organ kontrolny (inspektor PIP) wyda decyzję pokontrolną, może się od niej odwołać. Warto więc zwrócić uwagę na zarzuty, jakie może wysunąć pracodawca wobec nałożonych na niego nakazów. Na bazie orzeczenia sądu zobacz jak pracodawcy udało się skutecznie odwołać od decyzji inspektora PIP. Sprawdź zatem, jak efektywnie bronić swoich racji i na co możesz się powoływać w odwołaniu od decyzji inspektora PIP. Pobierz e-book.
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone