Sklep
W muzealnictwie mamy do czynienia ze specyficznymi warunkami pracy, które dotyczą wszystkich pracowników, choć w różnym stopniu. Osoby zatrudnione w warunkach szkodliwych dla zdrowia – chodzi o pracowników Działu Konserwacji Zbiorów – są traktowane priorytetowo, a ich stanowiska pracy objęte są dodatkowym nadzorem bhp. – podkreśla Henryk Piecuch, specjalista ds. bhp w Muzeum Narodowym w Szczecinie.
Magdalena Pokrzycka-Walczak
Autor zdjęć:Michał Wojtarowicz
Lubelski Teatr Stary jest jednym z najstarszych budynków teatralnych w Polsce. Dlatego przeprowadzona kilka lat temu kompleksowa modernizacja zabytkowej budowli wymagała nie tylko dostosowania do obecnych norm w zakresie wyposażenia nowoczesnej instytucji kultury, ale przede wszystkim – do wymogów bhp
Ministerstwo kultury przygotowało projekt zamian do rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy organizacji i realizacji widowisk. Proponowane zmiany w rozrządzeniu są odpowiedzią i uwzględnieniem uwag oraz wniosków Głównego Inspektora Pracy. Sprawdź, o jakie zmiany wnosił GIP i co zamierza zmienić ministerstwo w zakresie bhp przy organizacji widowisk.
Kinga Grodzicka-Lisek
Brak wykazu prac wzbronionych pracownikom młodocianym oraz prac szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet, brak instrukcji bhp, niedostosowaniem starych maszyn i urządzeń do wymagań minimalnych, brak szkoleń bhp i badań lekarskich pracowników. To wykryte przez inspektorów PIP podczas kontroli nieprawidłowości w instytucjach kulturalnych. Poznaj wyniki kontroli.
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone