Sklep
Czy lekarz, który nie ma bezpośredniego kontaktu z substancją chemiczną np. lek cytostatyczny ( lek, którego działania i kontakt jest bardzo szkodliwy), pacjent cytostatyczny - jest narażony, jakiego typu jest to zagrożenie, jaką informację zamieścić w ORZ oraz jak ocenić wielkość ryzyka?
Adam Słomka
Jak wygląda sytuacja lekarzy zatrudnionych w ZOZ-zie, którzy jeżdżą na wizyty domowe do pacjentów własnym samochodem? Czy muszą mieć dodatkowe badania bądź ubezpieczenie? Jak wygląda ich sytuacja w razie ewentualnej szkody komunikacyjnej?
Jan Pióro
Czy ekspozycja zawodowa na stanowisku pielęgniarka, lekarz, ratownik medyczny to wypadek przy pracy? Czy należny sporządzić protokół powypadkowy czy wystarczy postępowanie zgodne z procedura po ekspozycyjną?
Anna Błażejczyk
Czy pracodawca może przyjąć zwolnienie L4 lekarza, który jest zatrudniony w NZOZ-ie i sam je sobie wystawia?
Anna M. Błażejczyk Specjalista w Ministerstwie Zdrowia
Zakład pracy ma podpisaną umowę na przeprowadzanie badań profilaktycznych przez pracowników z kilkoma przychodniami w różnych miastach. Nie na wszystkich pieczęciach firmowych przychodni widnieje napis „poradnia medycyny pracy”. Lekarze wystawiający takie zaświadczenie również nie mają w pieczęci informacji, że są lekarzami medycyny pracy. Czy można zakwestionować takie zaświadczenie, mimo że jest z tą przychodnią podpisana umowa na wykonywanie badań, czy należy je przyjąć?
Jan Pióro specjalista z zakresu prawa pracy, biegły sądowy w dziedzinie bhp przy Sądzie Okręgowym w Warszawie
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone