Sklep
Ponad 20 proc. Polaków pracuje zdalnie lub hybrydowo. Główne zmiany, jakie wywołała praca zdalna w Polsce związane są z oszczędnością czasu na dojazdach, możliwością dłuższego snu czy też zaoszczędzeniu pieniędzy. Jednocześnie osoby pracujące hybrydowo mają problemy z rozdzieleniem życia prywatnego i zawodowego. Czy taki tryb pracy jest więc słusznym kierunkiem, biorąc pod uwagę wellbeing pracownika?
W dobie stanu epidemii pojawiła nam się nowa forma wykonywania pracy, czyli praca zdalna. Zaczęła ona funkcjonować na podstawie specjalne przepisy zw. ustawy kowidowej. Ponadto już od dawna w Kodeksie pracy mamy przepisy o pozwalające na pracę poza siedzibą firmy, tj. telepracę. Dodatkowo już od jakiś czas temu dotarł do nas model wykonywania pracy — home office jak dotychczas nieuregulowany w naszych przepisach. A najnowszym rozwiązaniem, zrodzonym również na bazie obecnych potrzeb i realów epidemicznych, jest praca hybrydowa. Zatem rodzi się pytanie, czym różnią się te wszystkie formy pracy i którą, kiedy zastosować.
Maciej Karpiński
specjalista z zakresu prawa pracy, zarządzania pracownikami i funkcjonowania samorządu terytorialnego; prawnik; wykładowca na kursach kadrowo-płacowych
Dzięki informacjom zawartym w tym artykule:
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone