Praca zdalna, telepraca, home office i praca hybrydowa – sprawdź czym się różnią

W dobie stanu epidemii pojawiła nam się nowa forma wykonywania pracy, czyli praca zdalna. Zaczęła ona funkcjonować na podstawie specjalne przepisy zw. ustawy kowidowej. Ponadto już od dawna w Kodeksie pracy mamy przepisy o pozwalające na pracę poza siedzibą firmy, tj. telepracę. Dodatkowo już od jakiś czas temu dotarł do nas model wykonywania pracy — home office jak dotychczas nieuregulowany w naszych przepisach. A najnowszym rozwiązaniem, zrodzonym również na bazie obecnych potrzeb i realów epidemicznych, jest praca hybrydowa. Zatem rodzi się pytanie, czym różnią się te wszystkie formy pracy i którą, kiedy zastosować.
Autor: Maciej Karpiński
specjalista z zakresu prawa pracy, zarządzania pracownikami i funkcjonowania samorządu terytorialnego; prawnik; wykładowca na kursach kadrowo-płacowych
Korzyści
Dzięki informacjom zawartym w tym artykule:
- wybierzesz właściwą formę wykonywania pracy dla pracowników;
- w prawidłowy sposób zorganizujesz pracę w swojej firmie;
- zapewnisz pracownikom i swojej organizacji najlepsze warunki pracy.
Pozostało jeszcze 94% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.
-
Aktualne informacje o zmianach w prawie i ujednolicone akty prawne (24h/dobę)
-
Baza ponad 5 000 porad prawnych i artykułów o tematyce BHP
-
Gotowe do wykorzystania rozwiązania, które możesz wdrożyć także u siebie
-
Poczucie bezpieczeństwa podczas podejmowania codziennych decyzji
Specjalista z zakresu prawa pracy, zarządzania pracownikami i funkcjonowania samorządu terytorialnego. Prawnik. Wykładowca na kursach kadrowo-płacowych. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m. in. pracę na kierowniczych stanowiskach w działach personalnych banków oraz w komórkach audytu i kontroli, w samorządzie terytorialnym.