Sklep
Dziś, 3 października br. do uzgodnień trafił projekt nowej ustawy Kodeks urbanistyczno-budowlany. Ta regulacja prawna ma zastąpić m.in. obecnie obowiązującą ustawę Prawo budowlane. W nowym Kodeksie urbanistyczno-budowlanym miałyby znaleźć się przepisy dotyczące m.in. utrzymania obiektów budowlanych. Zobacz, czy i jakie zmiany w tym zakresie wprowadzi nowa ustawa.
Kinga Grodzicka-Lisek
8 marca 2016 r. zostało opublikowane obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 9 lutego 2016 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy – Prawo budowlane (Dz.U. z 2016 r., poz. 290).
Kto wchodzi w skład komisji do przeglądów rocznych? W projekcie zarządzenia dla Starosty ująłem w składzie: przedstawiciela Starostwa jako przewodniczącego Komisji, specjalistę ds. BHP, sekretarza – pracownika Wydziału Organizacyjnego Starostwa i specjalistę ds. budownictwa. Radca zaopiniował negatywnie skład komisji. Budynki Starostwa nie maja kotłowni ani instalacji gazowych.
Jan Pióro specjalista w zakresie prawa pracy, biegły sądowy w dziedzinie bhp przy Sądzie Okręgowym w Warszawie
W ostatnim czasie w Dzienniku Ustaw opublikowane zostały teksty jednolite Prawa budowlanego, ustawy o transporcie drogowym, ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.
Realizowaliśmy zamówienie inwestorskie wykonania schodów prowadzących na antresolkę w pomieszczeniu magazynowym, pomieszczenie nie jest pomieszczeniem stałego pobytu pracowników. W schodach jest 20 stopni. Czy w schodach o 20 stopniach potrzebny jest podest (spocznik)?
Waldemar KluchaSpecjalista z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone