Sklep
Są branże, jak również stanowiska pracy, na których często mamy doczynienia z przekroczeniem dopuszczalnych norm (NDN) hałasu. W takim przypadku przepisy zobowiązują do sporządzenia i wprowadzenia w życie programu działań organizacyjno-technicznych zmierzających do ograniczenia narażenia na hałas. Rodzi się jednak pytanie, jak prawidłowo przygotować i przeprowadzić taki program naprawczy? Oto 5 kroków do jego właściwego opracowania.
Lesław Zielińskibyły główny inżynier zarządzaniabezpieczeństwem pracy, rejestrowanyaudytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Z tego tekstu dowiesz się:
Przeprowadzanie oceny ryzyka zawodowego może przysporzyć trudności. Kłopotliwe może być również przygotowanie jej dokumentacji. Nie zapominajmy też o kwestii planowania działań mających na celu ograniczenie występującego w zakładzie pracy ryzyka zawodowego. Oto kilka wskazówek, dzięki którym wywiązanie się z obowiązku związanego z oceną ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy będzie łatwiejsze.
dr inż. Iwona Romanowska-Słomka ekspert w zakresie oceny ryzyka zawodowego
Zwieńczeniem przeprowadzonej oceny ryzyka zawodowego na danym stanowisku pracy powinno być sporządzenia planu/programu naprawczego . Jest to element planowanej profilaktyki w ryzyku zawodowym. Pamiętajcie, że do planowania działań profilaktycznych należy przystąpić po przeanalizowaniu potrzeb i możliwości eliminacji oraz ograniczenia ryzyka zawodowego. Aby ułatwić Wam przygotowanie takiego dokumentu, eksperci Portalu BHP przygotowali przykładowy wzór druku, który możecie wykorzystać w Waszej firmie.
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone