Sklep
Koszty jakie ponoszą przedsiębiorstwa w związku z realizacją przepisów rozporządzenia REACH są konkretne i wysokie zarazem. Zauważyli to uczestnicy konferencji, jaka odbyła się 9 marca 2015 r. w Ministerstwie Gospodarki, na temat kosztów związanych z wdrażaniem rozporządzenia REACH w Polsce. Taki stan rzeczy ma wpływ na sytuację ekonomiczną małych i średnich przedsiębiorstw z branży chemicznej.
Kinga Grodzicka-Lisek
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w ogólnopolskim badaniu „Substancje niebezpieczne w Twojej firmie”. Jest to ankieta skierowana do osób, które zajmują się nadzorem i zabezpieczeniem pracy z substancjami niebezpiecznymi.
Stosujemy różnego rodzaju środki chemiczne, które przelewamy do opakowań zastępczych, które są oznakowane nazwą danego środka. Jak powinna wyglądać naklejka informacyjna aby spełniała wymagania REACH.
Lesław Zieliński
Jakich substancji chemicznych nie dotyczy rozporządzenie (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z 18 grudnia 2006 r. w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów - REACH?
Tomasz W. Grauszspecjalista ds. bhp z czynnikami chemicznymi
Jakie obowiązki ciążą na producencie preparatów leczniczych (firma farmaceutyczna), który stosuje do produkcji substancje farmaceutyczne , w myśl przepisów REACH? Przepisom rozporządzenia REACH podlegają w zasadzie wszystkie chemikalia , jednakże szereg chemikaliów w tym m.in. produkty lecznicze, kosmetyki, dodatki do żywności regulowane są innymi przepisami wspólnotowymi. W związku z tym są one wyłączone spod działania niektórych lub prawie wszystkich przepisów rozporządzenia REACH. Czy przepisy rozporządzenia mają tu zastosowanie?
Anna M. Błażejczyk specjalista w Departamencie Nadzoru i Kontroli Ministerstwa Zdrowia
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone