Sklep
Dostarczasz pracownikom rękawice ochronne? Zastanawiasz się, czy są one odpowiednie do zadań wykonywanych przez pracowników? Podstawowe informacje o tym, jakie właściwości ochronne mają rękawice oraz do czego są przeznaczone należy szukać w ich oznakowaniu i w dołączanych do nich ulotkach. Jednak, co kryje się za takimi oznaczeniami? Poznaj „sekrety” oznaczeń rękawic ochronnych.
Na rynku dostępna jest już nowa linia rękawic ochronnych DeepBlue Winter firmy Honeywell. Nowe rękawice zapewniają doskonałą przyczepność oraz ochronę termiczną i są znakomitą alternatywą dla tradycyjnych rękawic skórzanych. Są idealne przy wszelkich pracach w niskich temperaturach z zatłuszczonymi i mokrymi elementami. To produkt, który sprawdzi się na każdym stanowisku, gdzie pracę w wykonuje się na powietrzu.
Firma Honeywell wprowadziła na rynek nową linię rękawic ochronnych Skeleton, które łączą w sobie wysoki poziom absorpcji uderzeń z odpornością na przecięcia, co sprawia, iż idealnie nadają się one do stosowania w przemyśle związanym z wydobyciem ropy naftowej i gazu, motoryzacyjnym, budowlanym oraz w górnictwie i produkcji.
Centralnym elementem zainteresowań ergonomii jest zawsze człowiek i troska o jego różnorodne potrzeby, również w zakresie stworzenia wygodnych i komfortowych warunków podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Ergonomia wkroczyła także w sferę projektowania środków ochrony indywidualnej. Czym powinna więc charakteryzować się ergonomiczna rękawica ochronna?
Emilia Irzmańska - Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy
W celu ochrony pracowników przed miejscowymi drganiami mechanicznymi stosuje się środki ochrony indywidualnej w postaci rękawic antywibracyjnych. Właściwości tłumiąco-wibroizolacyjne rękawic przeznaczonych do ochrony przed drganiami są charakteryzowane przez 2 współczynniki liczbowe.
Bardzo często, przy pracy w kuchni z użyciem noża dochodzi do skaleczeń, zwłaszcza podczas krojenia niektórych warzyw. Jak można zapobiegać takim wypadkom, czy nakaz stosowania rękawic antyprzecięciowych jest dobrym rozwiązaniem? Pracownicy nie chcą ich używać.
Lesław Zielińskibyły główny inżynier zarządzaniabezpieczeństwem pracy, rejestrowanyaudytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Wykonywanie czynności zawodowych przy jednoczesnym narażeniu rąk na czynniki chemiczne (oleje mineralne, smary) oraz mechaniczne (ścieranie, przecięcie i przekłucie), dotyczy przede wszystkim pracowników zatrudnionych w branży motoryzacyjnej. Jednym z działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa pracy w sytuacji, gdy w wyniku podjęcia innych działań nie wyeliminowano zagrożeń jest stosowanie odpowiednich rękawic ochronnych, zapewniających jednoczesną ochronę przed czynnikami mechanicznymi oraz olejami mineralnymi i smarami.
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone