Sklep
Czy na stacji paliw może być zamontowane urządzenie NO? Jakie są wymogi dla tego urządzenia?Jakie przepisy mają zastosowanie do urządzania NO?
Lesław Zieliński
były główny inżynier zarządzania
bezpieczeństwem pracy, rejestrowany
audytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Stacje paliw płynnych rosną jak grzyby po deszczu. Aby zapewnić bezpieczeństwo pracy pracownikom, klientom, a także otoczeniu staje paliw płynnych muszą spełniać określone wymagania w zakresie bezpieczeństwa. Sprawdź zatem, jakie są to wymagania odnośnie samego usytuowania stacji, jak i jej wyposażenia, np. w kwestii zbiorników na paliwa płynne czy urządzeń technologicznych. Niezmiernie istotna jest również kwestia ochrony przeciwpożarowej.
Waldemar Klucha
specjalista ds. bezpieczeństwa pracy
Z tego tekstu dowiesz się:
Jak prawidłowo powinny być zamontowane urządzenia i rurociągi technologiczne stacji paliw płynnych?
Jakie są wymagania w zakresie bezpieczeństwa w odniesieniu do zbiorników na paliwa płynne?
Jak powinny być wyznaczone strefy zagrożenia wybuchem na stacjach paliw płynnych?
1 października 2015 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Gospodarki z 24 sierpnia 2015 r. w sprawie szczegółowego sposobu oznakowania dystrybutorów używanych na stacjach paliwowych i stacjach zakładowych do benzyn silnikowych (Dz.U. z 2015 r., poz. 1407).
Kinga Grodzicka-Lisek
Czy fakt posiadania i eksploatowania stacji paliw (tylko sprzedaż detaliczna) podlega zgłoszeniu do PSP, a jeżeli tak to jaka jest podstawa prawna takiego zgłoszenia?
Tomasz Zwolak prawnik, specjalista w zakresie prawa pracy
Jakie wymagania powinien spełniać zakładowy magazyn paliwa, z którego tankowane są wyłącznie pojazdy zakładowe. Zbiornik jest podziemny. Tankowanie odbywa się za pomocą nalewaka z odmierzaczem.
Lesław Zielińskibyły główny inżynier zarządzaniabezpieczeństwem pracy, rejestrowanyaudytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Czy na stacji benzynowej na nocnej zmianie może być jedna osoba? Czy nie ma wskazań, aby były dwie osoby choćby ze względów bezpieczeństwa?
Tomasz Zwolakprawnik, specjalista w zakresieprawa pracy
Mój problem dotyczy wydzielenia na stacji CNG i Paliw Płynnych osobnego pomieszczenia do spożywania posiłków. Na obecna chwilę jest ono w jednym pomieszczeniu z szatnią ze względu na ograniczone możliwości powierzchniowe. Istnieje możliwość wydzielenia tego pomieszczenia ale wiązałoby się to z likwidacja pomieszczenia porządkowego. A zatem moje, czy na stacji paliw musi być wydzielone pomieszczenie porządkowe, czy może być zastąpione szafą?
Rozpoczęta została gruntowna modernizacja dworca kolejowego. Stanowisko pracy dyżurnego ruchu usytuowano w kontenerze odległym od stacji paliw płynnych w odległości 50 metrów. Czy ta odległość jest zgodna z przepisami?
Jan Piórospecjalista w zakresie prawa pracy, biegły sądowy w dziedzinie bhp przy Sądzie Okręgowym w Warszawie
W jakiej odległości od zelektryfikowanego toru kolejowego sieci trakcyjnej 3,3 kV i linii elektroenergetycznej 15 kV może być usytuowana stacja paliwowa posiadająca tylko olej napędowy? Jak można bezpiecznie dokonywać przeładunku oleju napędowego?
Jan M. Pióro specjalista w zakresie prawa pracy, biegły sądowy w dziedzinie bhp przy Sądzie Okręgowym w Warszawie
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone