Sklep
Z początkiem września mija okres obowiązywania niektórych przepisów tarczy antykryzysowej. Rodzi się zatem pytanie, czy nadal zachowują ważność orzeczenia z badań profilaktycznych? Do kiedy można polecić pracę zdalną? Jak dalej organizować szkolenia bhp? Przedstawiamy praktyczne zestawienie.
Katarzyna Wrońska-Zblewska
Mimo zapowiedzi minister pracy Marleny Maląg o wprowadzeniu pracy zdalnej na stałe do Kodeksu pracy, przedłużenie stosowania taj formy wykonywania pracy zakłada nowelizacja przepisów w ustawie o zmianie ustawy o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług oraz niektórych innych ustaw.
Leszek Skupski
Zgodnie z obowiązującymi zasadami w czasie epidemii uległ przesunięciu obowiązek przeprowadzania szkoleń okresowych. Co w sytuacji gdy pracodawca zdecyduje się na ich przeprowadzenie w tym szczególnym okresie? Czy istnieje wówczas podstawa do stwierdzenia ich nieważności przez organy kontroli nadzoru nad warunkami pracy?
Sebastian Kryczka
prawnik, ekspert prawa pracy oraz kontroli jego przestrzegania
Nowe przepisy tarczy antykryzysowej 2.0., obowiązujące już od 18 kwietnia 2020 r., odniosły się m.in. do kwestii szkoleń bhp. Ustawodawcy nie do końca przyjęli takie same rozwiązania, jak GIP. Skorzystano z opcji szkoleń on-line, jednak nie wobec wszystkich rodzajów szkoleń. Zobacz, jak uregulowana została kwestia przeprowadzania szkoleń bhp w dobie epidemii i jak należy teraz postępować od 18 kwietnia 2020 r.
Kinga Grodzicka-Lisek
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone