Sklep
Mamy pracownika, któremu ważność badań okresowych skończy się w czasie delegacji, która została przedłużona - delegacja poza UE. Czy w takim razie możemy wysłać pracownika na badania okresowe w danym kraju, w którym znajduje się obecnie? Czy musi niestety przerwać delegacje wrócić do Polski i tu zrobić badania?
Sebastian Kryczka
prawnik, ekspert prawa pracy
Czy w skierowaniu, badania profilaktyczne, wpisywać tylko stanowisko "kierowca samochodu ciężarowego", czy "Kierowca samochodu specjalistycznego"? Mamy taki samochód specjalistyczny do czyszczenia kanalizacji metodą ciśnieniową typ SCK-5 CAPPELOTTO. Jak to jest regulowane wymogami kodeksu pracy i medycyny pracy?
Mariusz ForemniakGł. specjalista ds. BHP, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp.
W związku z wprowadzeniem nowego wzoru skierowania na badania lekarskie wydawane są 2 egzemplarze takiego skierowania. Czy obydwa egzemplarze otrzymuje pracownik? Co się dzieje z 2 egzemplarzem skierowania?
Kinga Grodzicka-Lisek prawnik specjalizujący w prawie pracy i bhp
Jak należy rozumieć zapis nowego rozporządzenia Ministra Zdrowia mówiący, że „skierowanie, na badanie lekarskie, jest wydawane w dwóch egzemplarzach, z których jeden otrzymuje osoba kierowana na badania.", Czy osoba kierowana do lekarza musi także otrzymać dla siebie jeden egzemplarz skierowania? Czy to jest ten, który oddaje lekarzowi medycyny pracy?
Od 1 kwietnia 2015 r. obowiązuje nowy wzór skierowania na badania lekarskie pracowników. Wzór ten jest jeden dla wszystkich badań profilaktycznych i wszystkich pracowników. Zmiana wzoru skierowania związana jest ze zmianą od 1 kwietnia 2015 r. przepisów dotyczących badań wstępnych pracowników. Sprawdź, jak wypełnić i w jakich przypadkach nowy wzór skierowania na badania lekarskie.
Kinga Grodzicka-Lisek
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone