Sklep
Jak powszechnie wiadomo obowiązkiem pracodawcy jest podejmowanie m.in. takich działań, aby nie dopuścić do bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia pracowników. Jednak kiedy mamy doczynienia z takim zagrożeniami? Co kryje się pod pojęciem bezpośredniego zagrożenia? Czy zawsze należy zgłosić przypadek jego wystąpienia do organów nadzoru? Poznaj odpowiedzi na te pytania i miej pewność, że podejmujesz odpowiednie działania w obliczu zagrożenia.
Sebastian Kryczka prawnik, ekspert prawa pracy oraz technicznego bezpieczeństwa pracy
Z tego tekstu dowiesz się:
Obecnie zastosowanie laminatów poliestrowo-szklanych jest bardzo szerokie. Laminaty to tworzywa powstałe z połączenia włókien z lepiszczem, który stanowi najczęściej roztwór żywicy w styrenie. W procesie produkcji wykorzystuje się wiele czynników chemicznych, takich jak:
Tomasz Torandospecjalista ds. bhp z czynnikami chemicznymi Konsultant merytorycznyPrzemysław Ł. Siemiątkowskiprawnik specjalizujący się w zakresie prawa pracyoraz bezpieczeństwie i higienie pracy
Jakie zagrożenia należy wpisać w skierowaniu na badania profilaktyczne dla stanowisk pracy: poborca, pracownik mleczarski, pracownik schroniska dla zwierząt, wysypiskowy na składowisku odpadów komunalnych oraz ładowacz odpadów wypróżniający kosze uliczne?
Anna Błażejczykspecjalista w Ministerstwie Zdrowia
Jakie zagrożenia należy określić w dokumentacji oceny ryzyka występujące na stanowisku poborcy skarbowego wyjeżdżającego w teren oraz kasjerki?
dr inż. Adam Słomka ekspert z zakresu oceny ryzyka zawodowego były pracownik dydaktyczny Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu
Jakie zagrożenia występują przy pracach traserskich?
Lesław Zieliński były główny inżynier zarządzania bezpieczeństwem pracy, rejestrowany audytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Jak powinna być sporządzona ocena ryzyka zawodowego? Nie chodzi mi o użytą metodę, procedury przygotowawcze do wykonania oceny, ale o liczbę stron. Czy ocena ryzyka ma być wykonana dla każdego stanowiska jak „praca dyplomowa”, czy zawartość ryzyka można sprowadzić do najważniejszych zagrożeń i ich oceny?
dr inż. Słomka Adamekspert z zakresu oceny ryzyka zawodowegobyły pracownik dydaktyczny Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone