Jak wziąć udział w konkursie PIP „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej” – praktyczne wskazówki

Budowanie bezpiecznego środowiska pracy to wieloletni i skomplikowany proces. Osiągnięcie takiego poziomu jest wielkim sukcesem. Warto to wykorzystać i wziąć udział w konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy: Pracodawca – Organizator pracy bezpiecznej. Niesie to za sobą wiele korzyści dla pracodawcy. Można podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Zyskać uznanie w oczach Państwowej Inspekcji Pracy oraz jednocześnie skorzystać z ich doradztwa. Jak przystąpić do konkursu? Jak on przebiega? Informacje na ten temat znajdziesz w tym artykule. Dowiedź się więcej i weź udział w tegorocznej edycji. Zostań laureatem konkursu PIP.
Konkurs PIP „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej” ma przede wszystkim budować pozytywny wizerunek pracodawcy. Jest to sposób docenienia ich ciężkiej pracy, dzięki której zdrowie i życie pracowników jest zabezpieczone. Konkurs składa się z etapów. Pierwszy etap konkursu wyłania zwycięzców na szczeblu regionalnym. Następnie regionalni laureaci rywalizują o podium na szczeblu krajowym.
Autor: Kamil Szyszkiewicz
Korzyści
Informacje zawarte w tym artykule pozwolą Ci:
-
dowiedzieć się, dlaczego warto wziąć udział w konkursie „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”,
-
sprawdzić, czy Twój zakład pracy może zgłosić się do konkursu,
-
przejść poprawnie przez całą procedurę zgłoszeniową,
-
dokonać samodzielnie wewnętrznej oceny zakładu pracy w ramach przygotowań do udziału w konkursie.
Pozostało jeszcze 93% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.
-
Aktualne informacje o zmianach w prawie i ujednolicone akty prawne (24h/dobę)
-
Baza ponad 5 000 porad prawnych i artykułów o tematyce BHP
-
Gotowe do wykorzystania rozwiązania, które możesz wdrożyć także u siebie
-
Poczucie bezpieczeństwa podczas podejmowania codziennych decyzji
Inżynier bezpieczeństwa i higieny pracy, absolwent Politechniki Łódzkiej, główny specjalista ds. bhp, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp. Ma doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania BHP w branżach energetycznej i meblarskiej. Specjalizuje się w zagadnieniach: wypadków przy pracy, szeroko pojętej oceny ryzyka, zgodności maszyn z wymaganiami minimalnymi, popularyzacji bezpiecznej pracy. Organizator dni bezpieczeństwa oraz uczestnik kilku edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”.