Sklep
Magazyn, jak każde inne miejsce, w którym pracują ludzie, może stwarzać różnego rodzaju zagrożenia. Żeby je w jak największym stopniu wyeliminować i uzyskać bezpieczne miejsce pracy, należy wykorzystać wszelkie środki organizacyjne oraz możliwości techniczne. Tak postępuje firma DHL Express (Poland).
Jak rozpoznać Chochlika? Jak nie stracić wzroku przy spawaniu? Jakie są alternatywne zastosowania ochronników słuchu? Na te i wiele innych pytań znaleźć można odpowiedź w skeczu „Pamiętajmy o bezpieczeństwie” kabaretu Łowcy.B, przygotowanego na potrzeby kampanii 3M „Chroń Swój Świat”. Program promujący przestrzeganie zasad BHP skierowany jest do górników, hutników i pracowników firm produkcyjnych.
Co czwarta osoba pracująca w Polsce nie interesuje się bezpieczeństwem swojego partnera w pracy. Natomiast co trzecia pracująca osoba zna kogoś, kto nie używa odpowiedniego sprzętu zapewniającego ochronę zdrowia i bezpieczeństwo. Firma 3M zdecydowała się sprawdzić, jak podchodzimy do bezpieczeństwa w pracy w ramach swojej kampanii „Chroń Swój Świat”, której merytorycznym Partnerem został Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. Oto wyniki badania zrealizowanego w ramach kampanii.
25 listopada 2014 r. wyłonieni zostali laureaci 21. edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” . Nagrodzeni trafiają na Złotą Listę Pracodawców. Wręczono również 10 osobom nagrody im. Haliny Krahelskiej, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie poprawy warunków pracy i eliminowania zagrożeń dla zdrowia i życia w środowisku pracy.
Co 5-ty pracownik doświadcza rażących naruszeń przepisów BHP, dokonywanych zarówno przez pracowników, jak i pracodawców. Co 3-ci pracownik w ciągu ostatnich kilku lat był świadkiem lub słyszał o wypadku w swoim miejscu pracy. Jakie są, więc fakty o bezpieczeństwie pracy w naszym kraju? Poznaj wyniki badania opinii publicznej na temat: „Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2014”.
W tym tygodniu, od 20 do 24 października, trwa Europejski Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy 2014, stanowiący kluczowy element kampanii „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy”.
Od października 2014 r. dostępna jest na rynku nowa generacja okularów ochronnych Millennia® 2G Firma Honeywell. Produkt ten kierowany jest do pracowników zatrudnionych w branży budowlanej, przemysłu naftowego i gazowego, a także produkcyjnego i medycznego. Nowe okulary ochronne łączą w sobie nowoczesną stylistykę ze sprawdzonymi, we wcześniejszych produktach z rodziny Millennia, rozwiązaniami zapewniającymi wysoki komfort i ochronę wzroku.
18 marca w Ostrawie Katowicki Holding Węglowy i czeska spółka OKD zawarły umowę zakładającą Europejską Platformę Bezpieczeństwa Pracy w Górnictwie. Jej celem jest korzystanie ze wspólnych doświadczeń z dziedziny bhp, z rozwiązań prowadzących do zmniejszenia liczby wypadków w kopalniach oraz dążenie do poprawy warunków pracy.
W kopalni Sośnica-Makoszowy uruchomiono nowy system audiowizualny - telebimy, na których wyświetlane są filmy i animacje poświęcone bezpieczeństwu pracy. W ten sposób kierownictwo kopalni chce trafić przede wszystkim do młodych górników.
15 marca odbędzie się kolejne bezpłatne szkolenie poświęcone wybranym zagadnieniom prawa pracy i bhp organizowane przez Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat w Rzeszowie. Spotkania odbywają się w ramach kampanii prewencyjno-informacyjnej „Bezpieczeństwo pracy zależy od Ciebie”.
Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu organizuje konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach budowlanych na temat wiedzy o bezpieczeństwie pracy w budownictwie. Przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Urząd Miejski w Dębicy i Państwa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie organizuje szkolenie pt.: „Bezpieczeństwo pracy zależy od Ciebie”, które odbędzie się 15 lutego 2013 roku.
17 października 2012 r. odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Związku Zawodowego „Budowlani”, poświęconemu bezpieczeństwu pracy w budownictwie. Gościli na nim między innymi Leszek Zając, zastępca głównego inspektora pracy oraz Krzysztof Kowalik, dyrektor Departamentu Prewencji i Promocji GIP, którzy przedstawili efekty działań Państwowej Inspekcji Pracy w budownictwie w 2011 r. i pierwszym półroczu 2012 r.
16 800 osób z Polski i z zagranicy odwiedziło w tym roku targi ITM Polska. Zwiedzający mogli zobaczyć zaawansowane technologicznie maszyny i zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami przemysłowymi prezentowanymi przez ponad 900 wystawców. Podczas największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów nowoczesnych technologii przemysłowych nie zabrakło także tematów związanych z bezpieczeństwem pracy.
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone