Sklep
Według najnowszego raportu „Bezpieczeństwo Pracy w Polsce 2019” przygotowanego na zlecenie Koalicji Bezpieczni w Pracy wśród pracowników biurowych i fizyczno-umysłowych, 29 % odczuwa stres w miejscu pracy od czasu do czasu, 42 % często, a 14 % praktycznie cały czas. Ma to negatywny wpływ nie tylko na atmosferę w miejscu pracy, ale również zwiększa ryzyko wypadków.
Jak pokazują badania stres w miejscu pracy jest drugim najczęstszym problemem zdrowotnym związanym z pracą w Europie. 3 listopada 2015 r. Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) zakończyła swoją 2-letnią kampanię „Stres w pracy? Nie, dziękuję!”. Zobacz, jak wypadło podsumowanie tej kampanii i jakie są jej wyniki.
Polacy jednym z najbardziej zestresowanych pracowników na świecie – tak pokazują wyniki badań. Jakie jest skala problemu? Jakie skutki ma występowanie stresu w miejscu pracy? Jakie są koszty związane ze stresem w miejscu pracy? Oto co na ten temat mówią badania i specjaliści. Hasło stres w pracy to nie modny slogan i przesadna ocena pracowników to fakt, którego skutki można zmierzyć i policzyć.
Kinga Grodzicka-Lisek
Poziom odczuwanego stresu może być różny u różnych osób. Posiadanie wrodzonych cech temperamentu, pewnych cech osobowości, ale także odpowiedniej wiedzy i umiejętności zawodowych oraz wsparcia w przełożonych i innych pracownikach może obniżać wysoki poziom stresu. Z kolei ich brak może powodować wzrost poziomu stresu wśród osób zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie.
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone