Sklep
Wyższy Urząd Górniczy odnotował w 2015 r. zmniejszenie o 50 % liczby wypadków w polskim górnictwie we wszystkich kategoriach w porównaniu do roku 2014. Ponadto, patrząc na statystyki wypadkowości w górnictwie, rok 2015 pod względem bezpieczeństwa i wypadków był jednym z najlepszych w całym półwieczu - twierdzą przedstawiciele WUG. Zobacz jak znacznie poprawiły się statystyki bezpieczeństwa polskiego górnictwa.
4 listopada 2015 r. prezes WUG skierował do zarządów wszystkich firm wydobywających węgiel kamienny pisma zobowiązujące ich do przeprowadzenia w podległych im kopalniach kontroli ucieczkowych aparatów regeneracyjnych typu KA – 60, których termin używania kończy się w 2015 roku. Wyniki kontroli należy dostarczyć do 15 grudnia 2015 r. w WUG.
1 939 zatrzymanych robót górniczych oraz ruch maszyn i urządzeń, 5 postępowań administracyjnych o charakterze represyjnym prowadzonych w WUG, 279 wniosków o ukaranie osób naruszających przepisy skierowanych do sądów rejonowych – to dane Wyższego Urzędu Górniczego z raportu nt. stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w górnictwie za 2014 r. Poznaj zatem fakty na temat nieprawidłowości w górnictwie.
Kinga Grodzicka-Lisek
2 274 wypadki ogółem, w tym 30 wypadków śmiertelnych i 29 wypadków ciężkich – takie są dane Wyższego Urzędu Górniczego przedstawione w sprawozdaniu dotyczącym stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w górnictwie. A zatem, jak wygląda stan wypadkowości w polskim górnictwie, w tym główne przyczyny i okoliczności wypadków przy pracy? Poznaj najnowsze dane.
W styczniu br. odbyło się spotkanie kierownictw Wyższego Urzędu Górniczego i Głównego Instytutu Górnictwa. Na podstawie analizy zagrożeń i przyczyn wypadków w górnictwie w ostatnich latach pracownicy nadzoru górniczego sformułowali kilka tematów badawczych, których opracowanie może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w branży wydobywającej kopaliny.
28 sierpnia br. na posiedzeniu Rady Ochrony Pracy omawiano warunki pracy w górnictwie. Rozmawiano m.in. o przyczynach wypadków w górnictwie oraz kwestiach dotyczących czasu pracy w przemyśle wydobywczym.
21 czerwca 2011 r. w Wyższym Urzędzie Górniczym odbyło się spotkanie Kierownictwa WUG z przedstawicielami zarządów spółek węglowych i stroną związkową w sprawie poprawy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w kopalniach węgla kamiennego.
Marcin PapierzRedaktorPortalbhp.pl
18 maja 2011 r. zginął kolejny górnik. Nad ranem w Zakładzie Górniczym "Sobieski" w Jaworznie 41-letni górnik przodowy został uderzony w głowę kawałkiem skały. Pierwszej pomocy udzielał górnikowi sanitariusz oddziałowy, później reanimował go pracownik działu bhp. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon.
Marcin Papierz Redaktor PortalBHP.pl
5 maja 2011 r. ok. godziny 20 doszło do wybuchu metanu na poziomie 820 metrów w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni "Krupiński" w Suszcu koło Pszczyny. W pobliżu miejsca zapalenia się metanu były 32 osoby. Poparzonych zostało 12 górników. Trwa akcja ratunkowa.
Marcin PapierzRedaktorPortalBHP.pl
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone