Sklep
Od 25 maja nie obowiązują już przepisy regulujące szczegółowe wymagania dotyczące ograniczenia wykorzystywania w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym niektórych substancji mogących negatywnie oddziaływać na środowisko. Zostały zastąpione nowymi, które weszły w życie tego samego dnia.
Od 24 kwietnia obowiązuje rozporządzenie ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej z 15 marca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wymagań w zakresie odległości i warunków dopuszczających usytuowanie drzew i krzewów, elementów ochrony akustycznej i wykonywania robót ziemnych w sąsiedztwie linii kolejowej, a także sposobu urządzania i utrzymywania zasłon odśnieżnych oraz pasów przeciwpożarowych (Dz.U. z 2013 r. poz. 435).
4 kwietnia w siedzibie UDT obradowali członkowie Rady Głównego Inspektora Pracy do Spraw Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie oraz Zespołu Trójstronnego do Spraw Budownictwa i Gospodarki Komunalnej przy ministrze transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Tematem były zmiany w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych.
Marcin Papierz
Od 5 kwietnia wytwarzający materiały wybuchowe do użytku cywilnego ma obowiązek ich jednoznacznego oznaczenia – chodzi tu o zamieszczenie na nich nazwy producenta, kodu alfanumerycznego i znaku do odczytu elektronicznego – a także prowadzenia rejestru jednoznacznych oznaczeń.
4 kwietnia 2013 r. przestaje obowiązywać rozporządzenie ministra pracy i opieki społecznej z 20 marca 1954 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy obsłudze żurawi (Dz.U. nr 15, poz. 58).
Od 9 lipca 2011 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 15 marca 2011 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy produkcji filmowej (Dz.U. nr 75, poz. 401).
Kinga Grodzicka-Lisekprawnik, specjalista z zakresuprawa pracy i bhp
2 lipca 2011 r. przestało obowiązywać rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z 2 grudnia 2003 r. w sprawie zasadniczych wymagań w zakresie zużycia energii elektrycznej przez sprzęt chłodniczy (Dz.U. nr 219, poz. 2157).
Przemysław Ł. Siemiątkowskiprawnik specjalizujący sięw zakresie prawa pracy i bhp
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone