Sklep
Na postawione w tytule artykułu pytanie można znaleźć odpowiedź w informacji PIP na temat przeprowadzonych w ubiegłym roku kontroli w placówkach szkolnych. Okazało się, że w kwestii bezpieczeństwa wiele z kontrolowanych placówek miało wyraźne braki. Czy zatem można mówić o bezpiecznej szkole? Poznaj najczęściej ujawniane, w roku ubiegłym, nieprawidłowości w zakresie bhp w placówkach szkolnych.
Kinga Grodzicka-Lisek
Pierwszy dzwonek, w tym roku szkolnym, mamy już za sobą. Nauczyciele i uczniowie powrócili do szkół teraz ich bezpieczeństwo stanowi dla każdego dyrektora priorytet. W celu wyeliminowania zagrożeń oraz wzmocnienia właściwych zachowań uczniów konieczne jest podjęcie odpowiednich działań. W zakresie obowiązków bhp oznacza to przeprowadzenie diagnozy stanu bezpieczeństwa oraz oceny ryzyka zawodowego i uczniowskiego.
Marek Kalman
Na jakie kwestie, w zakresie bezpiecznych i higienicznych warunków zapewnianych uczniom, powinienem zwrócić uwagę nauczycielom podczas szkolenia bhp?
Małgorzata Mądra-Janeda specjalista ds. Karty Nauczyciela i przepisów wykonawczych do niej, wykładowca w zakresie wymagań bhp, wynikających z dyrektyw Unii Europejskiej
Od 1 września 2011 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowejz 22 lipca 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. nr 161, poz. 968).
Przemysław Ł. Siemiątkowski prawnik specjalizujący się w zakresie prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone