Sklep
Gdzie szukać programu szkolenia okresowego bhp dla fizjoterapeutów wraz z zagrożeniami i ich zapobieganiem na stanowisku pracy?
Jakie mogą być zagrożenia na stanowisku pracownika służby BHP?
Lesław Zieliński
Jak przygotować laboratorium chemiczne i jego pracowników do udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku? Co musi zapewnić pracodawca? Kto ustala ilość, usytuowanie i wyposażenie punktów pierwszej pomocy i apteczek?
Grażyna Jarosiewicz
ekspert ds. technicznego
bezpieczeństwa pracy
Pyły drewna są szkodliwe dla organizmu człowieka, a zmieszane w odpowiednich proporcjach z powietrzem mogą stanowić mieszaninę wybuchową. Cząsteczki pyłu mogą mieć rożną wielkość, która w znacznym stopniu decyduje o jego szkodliwości. Cząsteczki największe, o średnicy ponad 50 mikrometrów, osiadają już po kilku minutach. Pyły średnie, o wielkości 5–50 mikrometrów, utrzymują się w powietrzu przez kilka godzin, natomiast najmniejsze – o średnicy poniżej 5 mikrometrów – nawet przez kilka dni.
Jerzy Wroński
specjalista i rzeczoznawca ds. bhp,
były zastępca Głównego Inspektora Pracy
Jakie zagrożenia mogą wystąpić na stanowisku melioranta?
Lesław Zielińskibyły główny inżynier zarządzaniabezpieczeństwem pracy, rejestrowanyaudytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Jakie zagrożenia występują na stanowisku montera, montera instalacji niskoprądowych, konserwatora sprzętu przeciwpożarowego?
Jan M. Pióro specjalista z zakresu prawa pracy,biegły sądowy w dziedzinie bhp przy Sądzie Okręgowym w Warszawie
Muszę dokonać oceny ryzyka zawodowego przy wykonywaniu czynności z zastosowaniem czynników chemicznych na stanowisku mechanika samochodowego. W moim zakładzie pracy mechanicy samochodowi podczas wykonywania swoich obowiązków mają styczność z różnymi preparatami chemicznymi: m.in. płynami do chłodnic (Borygo, Petrygo) czy smarami samochodowymi. Na w/w stanowisku pracy mechanika nie były wykonywane pomiary czynników chemicznych. Czy w takim przypadku mogę przyjąć, że zagrożeniem jest kontakt z konkretnym preparatem i dokonać oceny ryzyka tradycyjną metodą Risk Score z zastosowaniem do oszacowania ryzyka trzech składowych: potencjalnych skutków zagrożenia, ekspozycji na zagrożenie, prawdopodobieństwa wystąpienia zagrożenia?
dr inż. Adam Słomka ekspert z zakresu oceny ryzyka zawodowego były pracownik dydaktyczny Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu
Czy istnieją przepisy prawne zabraniające zatrudniania pracowników przy maszynach stolarskich w pojedynczej obsadzie, w sytuacji kiedy pracownik pracuje sam na hali?
Waldemar KluchaSpecjalista z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy
Jakie zagrożenia występują przy pracach traserskich?
Lesław Zieliński były główny inżynier zarządzania bezpieczeństwem pracy, rejestrowany audytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Jak powinna wyglądać przykładowa lista kontrolna w zakresie okresowej samokontroli warunków higieny pracy w firmie na stanowisku pracy palacza kotłów CO w ramach sprawdzenia przygotowania do kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej?
Waldemar Krupa główny specjalista ds. bhp oraz specjalista ds. ochrony ppoż. w firmie doradztwa w zakresie prawa i ochrony pracy SEKA S.A.
Pracownik zgłosił, że zamierza prowadzić badania naukowe, w których będzie używał płuczki ultradźwiękowej. Czy są jakieś przepisy dotyczące organizacji takiego stanowiska pracy? Jakie zagrożenia na takim stanowisku pracy?
Jan Piórospecjalista z zakresu prawa pracy,biegły sądowy w dziedzinie bhpprzy Sądzie Okręgowym w Warszawie
Jak wygląda przykładowa ocena zagrożeń i ryzyka zawodowego na stanowisku pracy kierowcy samochodu dostawczego przewożącego sprzęt RTV?
W jaki sposób identyfikować i weryfikować zagrożenia na stanowisku pracy pracownika wykonującego ręczne prace transportowe w magazynie oraz sklepie artykułów budowlanych?
Kto jest odpowiedzialny za ewakuację pracowników w firmie? Jak stworzyć odpowiednie warunki ewakuacji na wypadek zagrożenia? W jaki sposób praktycznie sprawdzić organizację i warunki ewakuacji?
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone