Pytania i odpowiedzi
Termin badań okresowych – który właściwy, ten wyznaczony na badaniach kontrolnych, czy ten z ostatnich okresowych?
Pytanie: Pracownik odbył badania kontrolne po długiej chorobie. Termin następnego badania został wyznaczony do 30.11.2026 r.. W międzyczasie pracownikowi kończy się ważność badania okresowego 12.12.2024 r. Czy pracodawca powinien wydać skierowanie na badanie okresowe w grudniu 2024 r., czy w listopadzie 2026 r.? »
Jak zakwalifikować wypadek w pracy zgłoszony po dłuższym czasie z powodu wykrycia krwiaka?
Pytanie: U pracownika gospodarczego stwierdzono krwiaka w głowie. Pracownik twierdzi, że 3 miesiące temu przewrócił się na śliskiej nawierzchni i uderzył głową o ziemię. Jest świadek tego upadku. Jednak pracownik nie zgłosił tego wówczas tego zdarzenia jako wypadek przy pracy. Nie korzystał z usług medycznych, zwolnienia lekarskiego. Czy po 3 miesiącach może zgłosić to zdarzenie jako wypadek przy pracy? Czy musi mieć zaświadczenie od lekarza, jako podstawę zgłoszenia wypadku w pracy, że zaistniały krwiak mógł powstać w wyniku tamtego upadku? »
Woda filtrowana z dystrybutorów dla pracowników pracujących na dworze – o czym musisz wiedzieć zanim ją zapewnisz pracownikom.
Pytanie: Pracodawca zapewnia wszystkim pracownikom wodę zdatną do picia z dystrybutorów, które filtrują wodę z kranu. W dystrybutorze mamy wodę ciepłą i zimną. Czy taka woda spełnia wymogi napojów, które należy dostarczać pracownikom pracującym na otwartej przestrzeni przy temperaturze poniżej 10oC lub powyżej 25oC? Czy woda filtrowana z kranu jest napojem? »
- « pierwsza
- «
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- »
- ostatnia »
Bezpiecznie w pracyWięcej

Artykuły powstały przy współpracy ekspertów firmy Raw-Pol