Pytania i odpowiedzi
Pracodawca organizator szkolenia bhp – kto wówczas podpisuje się na zaświadczeniu o ukończeniu szkolenia bhp?
Pytanie: Kto to jest organizator szkolenia bhp? Czy pracodawca nieświadczący usług szkoleniowych może być organizatorem okresowego szkolenia bhp dla swoich pracowników i wówczas jest on wpisany jako organizator na zaświadczeniu o ukończeniu takiego szkolenia. Czy wykładowcą, osobą prowadząca to szkolenie może być pracownik służby bhp z własną działalnością gospodarczą o charakterze szkoleniowym? Czy wówczas to pracownik służby bhp stempluje i podpisuje się pod tym zaświadczeniem? »
Wskazówki, jak prowadzić rejestr czynników szkodliwych
Pytanie: Czy po każdym pomiarze czynników szkodliwych, w zależności od wyniku, należy zapisywać wyniki do nowego rejestru czynników szkodliwych, czy kolejne pomiary muszą być wpisywane w tym samym rejestrze czynników szkodliwych? Jeżeli pomiar był w roku 2018 r., a następnie w 2020 r. to rejestr ma być ten sam? Gdzie mam imiennie umieszczać osoby (pracowników) narażonych na czynniki szkodliwe? »
Czy prowadzenie szkolenia wstępnego jest zadaniem służby bhp?
Pytanie: Czy pracownik służby bhp może odmówić prowadzenia szkoleń wstępnych dla nowozatrudnionych pracowników powołując się na rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy, które mówi o to tym że nie należy obarczać pracowników służby bhp dodatkowymi obowiązkami, innymi niż te które wynikają z rozporządzenia w sprawie służby bhp? »
Jak długo mogą trwać badania z zakresu medycyny pracy?
Pytanie: Po dłuższym zwolnieniu lekarskim kierujesz pracownika na badania kontrolne. Jednak pracownik nie posiada zaświadczenia o zakończeniu leczenia, ponadto twierdzi, że w ciągu tygodnia nie może takiego zaświadczenia przedłożyć lekarzowi medycyny pracy, co zrobić w takim przypadku? »
Jaka powinna być wysokość pomieszczenia, w którym znajduje się kserokopiarka laserowa?
Pytanie: Czy każde pomieszczenie biurowe (pomieszczenie stałej pracy), w którym znajduje się kserokopiarka laserowa, powinno mieć wysokość co najmniej 3,3 m (czynniki szkodliwe wydzielane w trakcie pracy kserokopiarki – ozon, tlenki azotu)? »
- « pierwsza
- «
- 66
- 67
- 68
- 69
- 70
- »
- ostatnia »
Bezpiecznie w pracyWięcej

Artykuły powstały przy współpracy ekspertów firmy Raw-Pol