Sklep
Praca z grupą podczas szkolenia bhp nie jest łatwa i z całą pewnością nie każdy instruktor jest do tego predysponowany. Niemniej jednak znając specyfikę pracy z grupą z całą pewnością łatwiej będzie przygotować się i przeprowadzić grupowe szkolenie bhp. W prezentowanym materiale przedstawiamy wskazówki, które wpłyną na jakość i skuteczność szkolenia i pozwolą wykazać profesjonalizm instruktora.
dr Włodzimierz Chojnackispecjalista z zakresu edukacji w organizacji i doradztwa zawodowego
Ten materiał pozwoli Ci:
Prowadzisz szkolenia bhp, jednak nie zawsze osiągasz zamierzone cele? Czasami atmosfera na szkoleniu psuje się, uczestnicy nie wykazują zainteresowania, bądź dostajesz od nich kontrę i brak pozytywnych relacji? Poznaj więc najczęściej popełniane błędy przez szkoleniowców podczas szkolenia i sam ich nie popełniaj. Wskazówki zawarte w tym artykule zapewne pomogą Ci poprawić jakość Twoich szkoleń.
Aleksandra Kostka pedagog
Ten tekst pozwoli Ci:
Aby szkolenie bhp było skuteczne i przynosiło zamierzone efekty musi nastąpić efektywna współpraca między szkoleniowcem a uczestnikami szkolenia bhp. Jeżeli chcesz, aby Twoje szkolenia były ciekawe dla uczestników musisz poznać metody owej efektywnej współpracy. Dzięki wskazówkom zawartym w tym tekście przełamiesz lody i zachęcisz uczestników szkolenia do aktywnego udziału w nim.
Aleksandra Kostkapedagog
Gdzie przeprowadzić szkolenie bhp? Przed takim dylematem staje wielu organizatorów i prowadzących szkolenia bhp. Wybór miejsca szkolenia jest równie ważny jak sposób szkolenia, wpływa bowiem na jego skuteczność. Jak zatem wybrać miejsce przeprowadzenia szkolenia bhp? Jak przygotować sale do szkolenia bhp? W jaki sposób samo miejsce szkolenia bhp wpływa na uczestników? Oto kilka wskazówek.
Ten artykuł pomoże Ci:
Czy pracodawca posiadający ukończone szkolenie dla pracodawców wykonujących obowiązki służby bhp (kurs 32-godzinny) ma uprawnienia do prowadzenia szkoleń stanowiskowych, czy też musi odbyć dodatkowo szkolenie dla kierujących pracownikami?
Jan Pióro specjalista w zakresie prawa pracy, biegły sądowy w dziedzinie bhp przy Sądzie Okręgowym w Warszawie
Czy należy przeprowadzić szkolenie wstępne bhp (instruktaż ogólny i instruktaż stanowiskowy) dla nowo przyjętego dyrektora zakładu pracy? Jest to jednostka budżetowa.
Mariusz ForemniakGł. specjalista ds. BHP, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp
Czy to prawda, że każdy może prowadzić szkolenia bhp wystarczy, że ma ku temu odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe? Niby tak, ale czy jego szkolenie będzie skuteczne i interesujące? Być może. Co zatem więcej powinien wiedzieć, umieć instruktor, trener, aby jego szkolenia wywierały zamierzony skutek i były ciekawe dla szkolonych? Oto kilka wskazówek, jak stać się super szkoleniowcem bhp.
Czasami podczas szkolenia, wśród uczestników znajdzie się ktoś, kto będzie przeszkadzał w jego sprawnym prowadzeniu. Postawa i zachowanie takiej osoby wpływa na proces uczenia się innych, stanowi zagrożenie dla całości szkolenia, może wzbudzać niezadowolenie i frustrację pozostałych uczestników spotkania. Co wówczas powinien zrobić prowadzący, jak się zachować? Jak zapobiegać takim sytuacją?
Justyna KostkaKirschstein & Partner Polska
W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak:
Czy można nazwać szkolenia dla firm zewnętrznych wykonujących prace na rzecz zakładu produkcyjnego – remonty – szkoleniami wprowadzającymi, zamiast wstępne – ogólne?
Tomasz Zwolak prawnik, specjalista w zakresie prawa pracy
Podpierając się rozporządzeniem w sprawie szkoleń w dziedzinie bhp próbuje ustalić w jakich czasookresach należy szkolić pracowników centrum rehabilitacyjnego - czy wszystkie stanowiska należy traktować jako służbę zdrowia i szkolić według programu dla stanowisk administracyjno-biurowych co 6 lat? Czy zrobić indywidualną podziałkę np. pielęgniarkę/salową/sanitariusza/pracownika gospodarczego/konserwatora/asystenta fizjoterapii i traktować jako stanowisko robotnicze ze szkoleniem co 3 lata? Natomiast dyrektorów i kierowników oddziałów potraktować jako pracowników na stanowiskach kierowniczych i szkolić co 5 lat? Pozostałą zaś kadrę pracującą w biurach jako stanowiska administracyjno-biurowe (szkolenie co 6 lat)? Ponadto czy lekarz podlega pod program szkolenia dla stanowisk robotniczych czy administracyjno-biurowych? A także, czy osoba, która ma podwójne stanowisko pracy np. sekretarka medyczna /mł. asystent fizjoterapii powinna być poddana dwóm szkoleniom?
Mariusz ForemniakGł. specjalista ds. BHP,wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp
Burza mózgów nie jest metodą prostą i łatwą do zastosowania, a szczególnie do prowadzenia szkoleń bhp. Jednak jej zastosowanie podczas szkolenia, daje wymierne wyniki w przyswojeniu materiału. Dodatkowo taki element uaktywnienia uczestników szkolenia powoduje, że staje się ono dla nich bardziej atrakcyjne. Tak więc, jak należycie przygotować się do zastosowania tego modułu szkoleniowego? Jak dopasować go do prowadzonych kursów szkoleniowych oraz przygotować do jego realizacji kadrę trenerów z zakresu bhp? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym tekście.
dr hab. Włodzimierz Chojnacki, specjalista z zakresu socjologii i pedagogiki pracy oraz doradztwa zawodowego
Na podstawie tego materiału możesz przygotować i przeprowadzić szkolenie okresowe pracowników zatrudnionych stanowisku opiekuna medycznego. Korzystając z tego materiału będziesz miła pewność, że Twoje szkolenie obejmuje wszystkie zagadnienia konieczne do omówienia podczas szkolenia bhp pracowników zatrudnionych na takim stanowisku pracy. Możesz skorzystać z tego materiału jak z gotowej oferty lub na jego podstawie przygotować własny dostosowany do swoich potrzeb program.
Czy osoba, która posiada szkolenie alpinistyczne mogłaby przeszkolić innych pracowników z użytkowania sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem wysokości?
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone