Pytania i odpowiedzi
Czy pracownik może odmówić poddania się lekarskim badaniom profilaktycznym z uwagi na koronawirusa?
Pytanie: Czy w związku z obawą o swoje zdrowie i strachem przed wizytą w szpitalu z powodu koronawirusa (pracownik ze stopniem niepełnosprawności – schorzenia kardiologiczne) pracownica może odmówić dostarczenia orzeczenia lekarskiego z badań okresowych powołując się na art. 12a. 1. i 2. ustawy o zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19? »
Jakie szkolenie dla pracownika administracyjnego, który zostaje kierownikiem działu?
Pytanie: Czy pracownik, który obecnie pracuje na stanowisku administracyjno-biurowym, a będzie pełnił obowiązki kierownika działu, musi przejść okresowe szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy dla osób kierujących pracownikami? »
Wspólny dojazd do pracy prywatnym samochodem – czy to wykroczenie w czasie epidemii koronawirusa
Pytanie: Pracownicy umówili się, że będą w 4 osoby dojeżdżali do pracy jednym samochodem prywatnym, w czasie epidemii korkonawirusa. W pracy pracują razem na jednym obiekcie (zewnętrznym). Czy mogą tak zrobić, czy mogą jechać w 4 jednym samochodem? Czy może popełniają wykroczenie mając na uwadze ograniczenia związane z koronawirusem? »
Jaka powinna być odległość między pracownikami przy spożywaniu posiłków?
Pytanie: Zgodnie z nowymi przepisami w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii na zakłady pracy nałożono obowiązek organizowania stanowisk pracy w odległości co najmniej 1,5 m. A jaką odległość pomiędzy pracownikami należy zachować w pomieszczeniu do spożywania posiłków? Czy będzie spełniony obowiązek dostarczania środków do dezynfekcji rąk przydzielając pojemnik z dozownikiem dla kilku osób pracujących w jednym pomieszczeniu? »
Co z badaniami sanitarno-epidemiologicznymi w czasie koronawirusa?
Pytanie: Czy zgodnie ze zmianami do specustawy dotyczącej COVID-19 również ważność zachowują orzeczenia lekarskie innych specjalizacji albo psychologiczne, jeżeli ich ważność upłynęła po dniu 7 marca 2020 r., nie dłużej jednak niż do upływu 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii? Czy dotyczy to badań sanitarno-epidemiologicznych, które muszą wykonywać pracownicy w procesie produkcji i obrocie żywności? »
Jakie są wymagania przy rozlewaniu środka dezynfekującego?
Pytanie: W dobie epidemii koronawirusa środków dezynfekcyjnych do dezynfekcji rąk dostarczanych od producenta w małych butelkach jest za mało w stosunku do potrzeb. Jak zatem postąpić z pojemnikiem z płynem dezynfekcyjnym 5-litrowym? Kto może dokonywać rozlewania takiej ilości środka? Czy trzeba zaznajomić pracowników z kartą charakterystyki tego środka dezynfekcyjnego? »
- « pierwsza
- «
- 52
- 53
- 54
- 55
- 56
- »
- ostatnia »
Bezpiecznie w pracyWięcej

Artykuły powstały przy współpracy ekspertów firmy Raw-Pol