Pytania i odpowiedzi
Co zrobić jeżeli pracownicy mają uczulenie na dostarczone środki ochrony indywidualnej?
Pytanie: Pracownicy na stanowiskach pracy mają zalecenia odnośnie stosowania środków ochrony indywidualnej w postaci rękawic. Dwie osoby maja uczulenie na te rękawice. Czy te dwie osoby mogą stosować inne rękawice o podobnych właściwościach? Czy w informacji o zapoznaniu się z procedurą stosowania środków ochrony indywidualnej można zamieścić adnotację odnośnie ewentualnych roszczeń – że pracownicy uczuleni stosujący inne rękawice robią to na własną odpowiedzialność? »
Co uwzględnić w charakterystyce transportowanych obiektów w instrukcji bezpieczeństwa prac transportowych, według nowego rozporządzenia w sprawie bhp przy wózkach jezdniowych
Pytanie: Od 10 sierpnia 2018 r. wchodzą w życie przepisy nowego rozporządzenia w sprawie bhp przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym. W rozporządzeniu tym mowa jest o instrukcji bezpieczeństwa prac transportowych, na którą składa się m.in. charakterystyka transportowanych obiektów. Co ma zawierać taka charakterystyka transportowanych obiektów? Czy ma być to szczegółowy zapis tego jakie obiekty/towary są transportowane przy użyciu wózków czy wystarczy ogólny zapis? »
Przetłumaczona instrukcja obsługi maszyny, przyda się do opracowania instrukcji bhp.
Pytanie: Czy należy przetłumaczyć całą instrukcję producenta urządzenia na język polski? Czy instrukcję producenta maszyny/urządzenia należy przetłumaczyć, czy wystarczy że stworzymy na podstawie instrukcji producenta własną instrukcję? »
Sprawdź, pod jakim warunkiem karta bezpieczeństwa może zastąpić kartę charakterystyki substancji chemicznej.
Pytanie: Jaka jest różnica pomiędzy kartą bezpieczeństwa, a kartą charakterystyki dla substancji chemicznej? Czy może być tak, że karta bezpieczeństwa jest zamiennikiem dla karty charakterystyki? »
Sprawdź, jak dokonać pomiaru oświetlenia na stanowisku pracy we własnym zakresie i zaoszczędzić
Pytanie: Kto może przeprowadzić pomiary oświetlenia na stanowiskach pracy? Czy musi to być zewnętrzną firma, czy też może takie badania przeprowadzić pracodawca? W przypadku przeprowadzenia przez pracodawcę takich pomiarów jakie należy spełnić wymagania np. sprzęt i jakie dokumenty należy wypełnić by takie pomiary nie zostały zakwestionowane przez inspektora pracy? »
Połączenie szkoleń przeciwpożarowych i szkoleń bhp pracowników jest możliwe i pozwoli zaoszczędzić czas.
Pytanie: W ramach szkolenia wstępnego, w ramowym programie instruktażu wstępnego ogólnego, jest punkt dotyczący podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej oraz postępowania w razie pożaru. Czy w ramach tego punktu można zrealizować obowiązek właściciela budynku, obiektu budowlanego lub terenu zapoznania pracowników z przepisami przeciwpożarowymi? Czy osoba szkoląca z tej części musi mieć odpowiednie uprawnienia czyli inspektora ochrony przeciwpożarowej lub kwalifikacje do wykonywania zawodu technik pożarnictwa? »
Okazanie aktualnego orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do pracy u nowego pracodawcy, może zwolnić Cię ze wstępnych badań lekarskich i oszczędzić Twój czas.
Pytanie: Jeżeli jesteś zatrudniony w jednej firmie na stanowisku w służbie bhp, na część etatu i w czasie trwania stosunku pracy podejmujesz kolejną pracę, również na część etatu u innego pracodawcy to, czy badania wstępne lekarskie musisz robić ponownie u drugiego pracodawcy, czy może wystarczy przedstawić orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku w służbie bhp uzyskane na podstawie skierowania od pierwszego pracodawcy? »
- « pierwsza
- «
- 87
- 88
- 89
- 90
- 91
- »
- ostatnia »
Bezpiecznie w pracyWięcej

Artykuły powstały przy współpracy ekspertów firmy Raw-Pol